Реакція на відео жорстокого вбивства

25

Відеозапис, на якому показано передбачуване обезголовлення українського військовополоненого російськими військовими, викликав жах далеко за межами України. Його справжність не схильна. Реакція на відео жорстокого вбивства: Спостерігачі Організації Об’єднаних Націй в Україні та президент Чехії Петро Павло заявили, що були шоковані.

«Тривала історія російської безкарності має нарешті закінчитися», – зажадав президент України Володимир Зеленський. Кремль у Москві, однак, засумнівався у справжності відео. Насправді воно ще не було остаточно підтверджено незалежними джерелами. Однак колишній російський найманець стверджує, що чітко ідентифікував своїх колишніх товаришів як злочинців.

У середу ввечері в Інтернеті з’явилося півторахвилинне відео. На ньому видно, як людина у формі обезголовлює іншого. Злочинець носить на одязі білі знаки, притаманні російських солдатів. Окрім автентичності, ще належить провести незалежний аналіз часу запису.

Активіст за цивільні права: відеоупізнані російські найманці

Тим часом, за даними активістів за громадянські права, один із російських колишніх найманців уже впізнав у злочинцях своїх колишніх товаришів. Андрію Медведєву, який кілька місяців тому втік до Норвегії і зараз перебуває у в’язниці у Швеції, надіслали відеозапис, повідомив учора Володимир Осетчкін, засновник російської правозахисної організації Gulagu.net.

“Він уважно прослухав і переглянув її кілька разів і ясно дізнався там своїх колишніх колег, бійців найманого загону Вагнера”, – сказав Осетчкін у повідомленні, яке було опубліковано на каналі Youtube російського опозиціонера Михайла Ходорковського, який живе за кордоном. Медведєв, який сам колись воював у сумнозвісному загоні російських найманців, впізнав цих людей за «характерними позивними та манерою говорити», – продовжує правозахисник.

Організація Осетчкіна відома насамперед своєю роботою проти насильства в російських таборах для ув’язнених. Однак вона також займалася колишнім найманцем Медведєвим, коли його заарештували в Норвегії в січні відповідно до імміграційного законодавства цієї країни після втечі. Пізніше Медведєв був звільнений у Норвегії, але за кілька тижнів затриманий у сусідній Швеції за несанкціонований в’їзд.

Читайте також:  Війна в Україні 2 грудня

Зеленський закликає до хвилини мовчання

Зеленський закликав на хвилину мовчання на заході у Вашингтоні після публікації відео. “Я прошу вас вшанувати хвилиною мовчання пам’ять українського солдата, свідками смерті якого ми всі стали вчора”, – сказав Зеленський, до якого приєдналося відео, на круглому столі по Україні під час весняної зустрічі Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Він також нагадав про інші жертви агресивної війни Росії в Україні. Потім Зеленський зробив невелику паузу.

“Україна зараз переживає бурю емоцій”, – також сказав український президент. Він додав, що російська армія намагається зробити такий рівень насильства та звірств повсякденним всюди в Україні і пишається цим.

Президент Чехії порівняв Росію зІД

Президент Чехії Павло також відреагував із жахом. “Якщо це відео виявиться справжнім, то російські солдати тим самим поставили себе в один ряд з Ісламською державою, яку ми всі повинні засудити в усьому світі”, – заявив у Празі генерал, який перебуває у відставці.

Зеленський закликає до конфіскації російських активів

Зеленський також закликав у Вашингтоні конфіскувати активи російської держави та надати їх її країні для відновлення. “Росія має відчути всю ціну за свою агресію”, – сказав Зеленський.

Він сказав, що цілком реально конфіскувати активи Росії та російського Центрального банку, щоби відновити життя в Україні. Цю вимогу Зеленський повторив і у своєму вечірньому відеозверненні трохи згодом. Світова спільнота в минулому здебільшого відставала від подібних закликів України. В основному це було пов’язано з юридичними проблемами та практичними перешкодами.

Єллен: Підтримка України – це спільні зусилля

Адміністрація США закликала світову спільноту не послаблювати фінансову допомогу Україні. “Підтримка України – це спільні зусилля”, – закликала міністр фінансів США Джанет Йеллен на весняній зустрічі Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Світового банку. «Ми вітаємо зусилля наших союзників та партнерів щодо надання суттєвої (…) та своєчасної допомоги», – сказала Йеллен, закликавши всіх «продовжувати робити це».

Читайте також:  Ольга Бузова приїхала до ДНР

США ввели санкції проти російського банку

Тим часом Міністерство фінансів США ввело санкції проти Міжнародного інвестиційного банку (МІБ), що контролюється Росією, розташованого в Будапешті. Про це оголосили представники міністерства у Вашингтоні та посол США у Будапешті Девід Прессман. Загалом США запровадили нові санкції щодо понад 120 юридичних та фізичних осіб із більш ніж 20 країн, за даними Казначейства та Держдепартаменту США.

Що буде важливим сьогодні

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Баєрбок розпочинає свій інавгураційний візит до Китаю в портовому місті Тяньцзінь. Почасти через те, що Китай підтримує війну Росії проти України, цей візит, ймовірно, стане однією з найскладніших із дипломатичної точки зору місій за весь час роботи Баєрбок на цій посаді.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я