Країни Балтії та Фінляндія розглядають можливість заборони на в’їзд туристів із Росії

20
Габріелюс Ландсбергіс

Міністри закордонних справ країн ЄС обговорять наступного тижня питання про загальноєвропейську візову заборону для громадян Росії.

Члени ЄС Естонія, Латвія, Литва, Польща та Фінляндія, які мають спільний кордон із Росією, розглядають можливість заборони на в’їзд російських туристів у свої країни, якщо ЄС не прийме загальносоюзної заборони.

Про це заявив у вівторок міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

«Я розмовляв з міністрами всіх цих країн… Я не бачу великих розбіжностей у політичному плані», – сказав Ландсбергіс журналістам у Вільнюсі.

Міністри закордонних справ країн ЄС мають обговорити в понеділок загальноєвропейську візову заборону для громадян Росії, яку підтримують переважно п’ять країн, що межують із Росією.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у понеділок виступив проти такої заборони, заявивши, що росіяни повинні мати можливість залишити свою країну, якщо вони не погоджуються з політикою Кремля. Деякі інші країни ЄС, такі як Угорщина, також, ймовірно, чинитимуть опір забороні в масштабах усього ЄС.

Регіональна візова заборона для росіян, яку міністри п’яти країн планують обговорити в кулуарах зустрічі в понеділок, повинна застосовувати єдині правила, щоб блокувати туристів, дозволяючи при цьому в’їзд дисидентам, сказав Ландсбергіс.

«Російських туристів не повинно бути в Європейському Союзі… Їхня країна здійснює геноцид (в Україні)», – сказав він, маючи на увазі війну, розв’язану Росією в Україні, внаслідок якої тисячі людей загинули, мільйони залишили свої будинки, а міста та села знищені.

Росіяни здебільшого в’їжджають до ЄС через сухопутні кордони п’яти країн, оскільки після вторгнення в Україну було припинено пряме авіасполучення між Росією та ЄС, сказав Ландсбергіс.

Минулого тижня Естонія закрила свій кордон для більш ніж 50 000 росіян із раніше виданими візами, ставши першою країною ЄС, яка зробила цей крок, що ускладнило в’їзд до ЄС для звичайних росіян.

Читайте також:  Поминальна служба Бенедикта XVI

На початку місяця президент України Володимир Зеленський закликав Захід запровадити повну заборону поїздок для росіян.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я