Косово закриває головний прикордонний перехід до Сербії

26

Косово закрило головний прикордонний перехід на кордоні із Сербією в районі міста Подуєво. Цей крок було зроблено після того, як сербські бойовики заблокували доступ на сербську сторону кордону.

ЗМІ у Белграді повідомили, що на дорозі, що веде до прикордонного переходу біля сербського села Мердаре, було переправлено вантажівки.

Два інші прикордонні переходи між Косово та Сербією вже заблоковані майже на три тижні. Сербські бойовики встановили барикади вздовж доріг, що ведуть до контрольно-пропускних пунктів Брняк та Яріньє у північному Косові. Бойовики також блокували дороги в інших районах північного Косова, де більшість становлять етнічні серби.

Вони протестують проти арешту серба, колишнього офіцера косовської поліції, який, на думку косовської влади, керував нападами на співробітників виборчої комісії. У середу суд у Приштині відпустив цю людину під домашній арешт, повідомляє косовський портал новин «koha.net». Бойовиків підтримує та частково очолює уряд у Белграді.

«Барикади мають бути розібрані якнайшвидше»

Уряд Німеччини висловив «велике занепокоєння» у зв’язку з новою напругою. Від Сербії очікувався конструктивний підхід, про що було повідомлено, сказав представник Міністерства закордонних справ. «Націоналістична риторика, зокрема, така, яку ми чуємо з Сербії останніми тижнями, абсолютно неприйнятна», – наголосив він. Він також сказав, що нарощування військової присутності біля кордону Сербії з Косово надсилає абсолютно неправильний сигнал.

Уряд Німеччини вимагає: «Незаконні барикади, зведені косовськими сербами, мають бути демонтовані якнайшвидше». Блокада прикордонного переходу на сербській стороні ще більше посилює ситуацію, критикує прес-секретар.

Косово, яке сьогодні населяють майже виключно албанці, раніше належало до Сербії, а з 2008 року є незалежним. Сербія не приймає цього та претендує на територію країни. Сили захисту КФОР під керівництвом НАТО забезпечують безпеку на всій території Косово з 1999 року.

Читайте також:  Ролики в мережі показують відсутність постачання в Україну

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я