Корисні поради при пранні постільної білизни – не робіть поширених помилок

31

Якщо ваша постільна білизна після прання не радує погляд чистотою і не пахне свіжістю, а після кількох циклів очищення в машинці взагалі непривабливо виглядає і зношується, не варто відразу звинувачувати в цьому пральну машину.

Варто знати основні правила, як правильно прати постільну білизну в машинці, і не допускати поширених помилок. Портал Glavred перерахував 7 основних помилок під час прання постільної білизни.

1. Ігнорування етикетки

Під час прання постільної білизни слід звертати увагу на дані, які вказані на ярлику виробу. Там вказано основну інформацію, яка стане в нагоді під час догляду за виробом – режим прання, температура, яку витримує матеріал тощо.

2. Прання лише після явного забруднення

На простирадлах можуть накопичуватися забруднення, які непомітні для нашого ока – краплинки поту, маленькі частинки бруду, частинки шкіри, що відлущила тощо. Все це є привабливим середовищем для бактерій.

Постільна білизна варто прати не рідше, ніж раз на два тижні. Якщо ж ви звикли спати без одягу, то краще міняти його щотижня.

3. Занадто багато прального порошку

Якщо насипати в пральну машинку занадто багато порошку, то волокна матеріалу швидко зношуватимуться. До того ж, такий засіб може погано виполоскатися.

4. Прання постільної білизни разом з одягом та рушниками

Робити так не варто, адже ці речі можуть потребувати різних режимів прання та різної температури. Також різноманітні матеріали будуть створювати додаткове тертя під час роботи машинки, що вплине на більш швидку зношування речей. А якщо на одязі ще є блискавки або якісь невеликі тверді елементи, то вони можуть пошкодити матеріал постільної білизни.

5. Інтенсивний режим прання

Варто використовувати той режим, який вказано на етикетці. Якщо цієї інформації у вас немає, тоді краще не ризикувати і вибрати щадні режими, щоб не пошкодити цілісність матеріалу і не сприяти його зношування.

Читайте також:  Хлопчик чи дівчинка: чи можна самостійно визначити стать дитини?

6. Перевантаження пральної машини

Для постільної білизни має бути достатньо місця в барабані, щоб вона могла вільно циркулювати та нормально попратися. А якщо ні, то не варто очікувати, що матеріал зможе добре очиститися.

7. Неправильне сушіння

Сушити постільну білизну також потрібно правильно. Якщо тканина “пересушити”, то вона стягнеться і залишиться пом’ятою. Краще погладити виріб тоді, коли він ще вологий. Якщо постільна білизна має яскраве забарвлення, її не можна сушити під прямим сонячним промінням.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я