Копіпаст

87
Соpypaste

Копіпаст – Соpypaste (англ. copy & paste – копіювати та вставляти).

Що таке копіпаст? Це – один із методів наповнення сайту, що полягає у копіюванні та перенесенні контенту: фотографій, вигляді, тексту та іншого – з одного ресурсу на інший. Такий контент не є унікальним, а в деяких випадках може порушувати авторські права.

Історія появи терміна

Історія появи терміна «копіпаст» сягає 17 століття. Тоді відомий швейцарський літературний критик Йоганн Якоб Бодме вжив вираз «ножиці та горщик клею», натякаючи на те, що його сучасники-письменники використовують частини чужих творів у своїх. У дещо зміненому вигляді термін ще до появи інтернету прижився серед газетярів, зокрема, у Радянському союзі журналісти використовували іронічне вираження «метод Рекле», означав він те саме — «ріж і клей».

Використання

Хоча термін «копіпаст» має виражене негативне забарвлення, цей спосіб поряд з копірайтингом і рерайтинг є одним з методів наповнення ресурсів контентом. Використання копіпасту не заборонено законом. Однак пошукові системи не завжди можуть відрізнити першоджерело від копіпаста. Саме тому більшість виробників унікального контенту намагаються захистити себе від копіпаста, або дозволяючи відтворювати контент лише частково, або взагалі забороняючи копіпаст. У тому випадку, якщо ці вимоги не були дотримані, а також якщо під копіпастом не було поставлено посилання на першоджерело, виробники контенту можуть заявляти про порушення своїх авторських прав та відстоювати їх у відповідному порядку.

Як виявити копіпаст

На присутність копіпаста прийнято перевіряти тексти, які замовлялися як рерайт чи копірайт, а, крім того, слід стежити, чи не використовувався унікальний контент із вашого сайту на інших ресурсах. Останнє особливо актуальне для молодих сайтів, що розвиваються, які наповнюються унікальним авторським контентом і борються за рейтинги в пошукових системах. Оскільки унікальність контенту є найважливішим чинником ранжування сайтів пошуковими системами.

Читайте також:  Чи ефективна масова розсилка СМС?

На сьогоднішній день існує щонайменше десяток сервісів, що дозволяють перевірити текстовий контент на унікальність. Працюють вони так: у сервісі вказується адреса сторінки, що вимагає перевірки, або вставляється текст. Сервіс порівняє запропонований йому контент з тим, що вже є в мережі, і покаже ступінь його унікальності, джерела та відсоток збігу.

Найбільш популярні програми для перевірки тексту на унікальність такі:

  • Advego Plagiatus;
  • Miratools;
  • Copyscape;
  • Антиплагіат.

Чи копістять унікальний контекст вашого сайту можна перевірити через пошукові системи.

Як захиститися від копіпаста

Цілком захистити свій контент від копіпаста неможливо. Однак є засоби значно мінімізувати діяльність копіпастерів на вашому сайті.

Найпростіше захистити фотографії та інші зображення, а також відео. Накладення водяного знака дозволить вказати авторство, на якому ресурсі згодом не відтворювався цей контент. Безумовно, у багатьох випадках водяні знаки можна обрізати або закрити, проте зазвичай відбувається таке нечасто.

Захистити контент також можна, поставивши захист від копіювання.

Найбільш дієвим способом захисту є контакти з тим, хто використовує ваш контент із порушенням авторських прав. З ними треба зв’язуватися і м’яко, але переконливо вимагати прибрати ваш контент або поставити посилання на джерело.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я