Книга Gänswein видана в Італії

15

За тиждень після похорону Папи Римського Бенедикта XVI в Італії вийшла книга його особистого секретаря Георга Генсвейна.

У книзі «Nient’altro che la Verità» («Нічого, крім правди») архієпископ Курії розповідає про своє життя за Бенедикта, як до і під час його перебування на посту, так і протягом майже десяти років після його відставки у 2013 р. У деяких італійських ЗМІ вже заздалегідь говорили про те, що Генсвайн зведе рахунки з критиками Бенедикта, а також з Папою Франциском. Видавництво Piemme рекламувало книгу дуже яскравими словами.

Про книгу шепочуться за стінами Ватикану після того, як різні ЗМІ вже кілька днів повідомляють про уривки з неї. 66-річний автор здебільшого описує та пояснює рішення кардинала Йозефа Ратцінгера, згодом Папи Бенедикта, який помер у Ватикані напередодні минулого Нового року у віці 95 років.

Напад на Папу Франциска?

Генсвайн також критикує деякі рішення Франциска, що було сприйнято як нападки на чинного понтифіка. Минулого понеділка Франциск викликав понтифіка Шварцвальда на аудієнцію. За повідомленнями, йшлося про книгу та про звільнення Генсвайна з монастиря Mater Ecclesiae, багаторічної резиденції Бенедикта XVI після його відставки у 2013 р. Ватикан не розкрив зміст зустрічі.

Той факт, що Генсвайн опублікував свою книгу незабаром після смерті Бенедикта і що перші уривки були поширені видавництвом невдовзі після смерті архієпископа баварського походження, викликав роздратування у Ватикані. Архієпископ також наводить цитати із приватних листів, написаних йому Папою. Це не сприяло покращенню відносин між Генсвейном та Франциском, кажуть люди у Курії. Однак, можливо, ЗМІ створили спотворене уявлення про книгу.

У будь-якому разі, відносини Генсвайна з Папою Римським стали особливо складними не пізніше 2020 року, оскільки в цей час Франциск надав німцеві відпустку як префект папського будинку – посаду, на якій людина працює дуже близько до глави католицької церкви. Згодом він вважав себе «зменшеним удвічі префектом», як називається один із розділів книги. Генсвайн також описує, як Бенедикт намагався втрутитися у цю справу, але Франциск не піддався на вмовляння. Незрозуміло, що тепер буде з Gänswein.

Читайте також:  Можливі триваліші терміни експлуатації атомних електростанцій

Маленькі подробиці з життя Бенедикта

Крім цього, у книзі представлені лише невеликі подробиці з життя Бенедикта, які досі не були відомі. Наприклад, Генсвайн розповідає, як він і тодішній кардинал-держсекретар Тарчізіо Бертоне марно намагалися відмовити Бенедикта від відставки, яку він вирішив зробити задовго до лютого 2013 року.

У Німеччині книга буде опублікована видавництвом Herder, яке нині займається її перекладом. Точної дати немає. Хердер сподівається розпочати продаж навесні, за словами прес-секретаря.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я