Медики за обов’язкові тести на коронавірус до ЄС для подорожуючих до Китаю

17

У багатьох країнах зростає занепокоєння тим, що ті, хто подорожує до Китаю, можуть мати у своєму багажі нові різновиди коронавірусу — все більше країн вводять обов’язкове тестування. Чи має це поширюватися на весь ЄС?

Медики за обов’язкові тести на коронавірус до ЄС для подорожуючих до Китаю

Німецькі лікарі охорони здоров’я закликають запровадити в Європейському Союзі єдину вимогу про тестування на коронавірус для всіх людей, які в’їжджають до країни з Китаю. У разі вибухового поширення, як це зараз відбувається в Китаї, необхідно зважати на те, що вірус може мутувати, сказав Йоханнес Ніссен, голова Федеральної асоціації лікарів громадської охорони здоров’я, газеті Funke Mediengruppe. Тому ми маємо бути готові.

“Зараз нам потрібна єдина концепція захисту по всій Європі”, – сказав лікар. «Кожен мандрівник із Китаю має пройти експрес-тест при в’їзді до ЄС». За його словами, це правило має поширюватись на ділових мандрівників, туристів та інших відвідувачів. У разі позитивного результату тесту необхідно провести ПЛР-тест та секвенувати зразок.

Інфіковані у будь-якому випадку мають бути ізольовані, сказав Ніссен.

Європейський Союз ще не визначився із загальною лінією під час консультацій щодо хвилі коронавірусу в Китаї минулого четверга. Комісар ЄС з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес лише закликала держави переглянути свої національні заходи щодо моніторингу вірусу та за необхідності знову посилити їх.

Лаутербах: Посилення правил в’їзду «поки не є необхідним

Тим часом, кілька європейських країн запровадили обмеження на в’їзд для мандрівників з Китаю або зберігають перспективу зробити це, включаючи Францію, Італію та Іспанію. У Франції ПЛР-тести після прибуття також стануть обов’язковими у майбутньому. Уряд Німеччини, з іншого боку, підтвердив у неділю, що він хоче почекати та подивитися.

Читайте також:  Зеленський недостойний Премії Карла Великого

Міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (СДПН) заявив у п’ятницю, що посилення правил в’їзду до Німеччини «поки не є необхідним».

Ліва партія розкритикувала цю лінію і вимагає обов’язкового ПЛР-тестування для мандрівників з Китаю в аеропортах Німеччини. «Новина про те, що майже кожен другий пасажир з Китаю отримав позитивний результат на коронавірус в аеропорту Мілана, не може не насторожувати», – заявила Катрін Фоглер, представник Лівої партії у Бундестазі з питань політики охорони здоров’я, порталу новин t-online. «Щоб з’ясувати, чи мандрівники з Китаю можуть привезти з собою раніше невідомий варіант вірусу, має сенс провести обов’язкове ПЛР-тестування з секвенуванням».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я