Кліматичний фонд звільняє уряд від податкової таємниці

21

У справі про податкові справи скандального Кліматичного фонду MV уряд землі більше не пов’язаний з податковою таємницею і може викласти всі свої карти на стіл. Як оголосила рада директорів фонду у вівторок у Шверіні, він надав «повне, необмежене звільнення від податкової таємниці щодо всіх файлів, що зберігаються в податковому управлінні Рібніц-Дамгартен та Міністерстві фінансів стосовно справи про податок на дарування фонду».

Таким чином, рада виконав прохання міністра фінансів Хайко Гайє (СДПН) і вітає його план щодо створення повної прозорості, йдеться у короткій заяві. Опозиція в парламенті штату звинуватила уряд штату в спробі приховати цю справу і домагалася проведення спеціального засідання комітету з фінансів та законодавства цієї п’ятниці.

Фундамент, встановлений урядом штату для завершення будівництва балтійського газопроводу «Північний потік 2» в обхід загрозливих санкцій США, зазнав масованої критики з моменту його створення на початку 2021 року. Повідомлення про спалення податкових документів фонду співробітником податкової служби Рибніц-Дамгартена минулого тижня знову потрапило до заголовків газет. Справа стосувалася податків на дарування 20 мільйонів євро капіталу, які компанія Nord Stream 2 перерахувала до фонду. Було запитано документи, і в результаті було винесено рішення про податок на дарування у розмірі 9,8 млн. євро. Кліматичний фонд подав апеляцію до фіскального суду Грайфсвальда. Розгляд ще триває.

Тим часом тиск на уряд землі на чолі з головою Мануелою Швезіг (СДПН) продовжує зростати. Згідно з повідомленням, опублікованим у вівторок у газеті «Більд», до мережі компаній, що добудовували газопровід «Північний потік – 2» під захистом фонду, входили також дочірня компанія американської фірми, що спеціалізується на будівництві трубопроводів, та гамбурзька компанія. Швезіг обґрунтувала створення державного фонду тим, що вона хотіла захистити вітчизняні компанії, які беруть участь у добудові газопроводу, від загрози санкцій США. Окрема бізнес-частина фонду уклала контракти з компаніями на загальну суму 165 мільйонів євро на подальше будівництво «Північного потоку – 2». Газопровід не було введено в експлуатацію через агресивну війну Росії проти України.

Читайте також:  Спори про компроміс ЄС щодо біженців

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я