Кліматологи заявили про глобальне зростання викидів вуглекислого газу у 2022 році

13

Загальні викиди вуглекислого газу в 2022 році зросли на 1% порівняно з 2021-м, говорить дослідження вчених Глобального вуглецевого проекту. Але в масштабах окремих країн обсяг викидів може суттєво вагатися. The Associated Press.

Так, якщо США забруднення вуглекислим газом зросло на 1,5%, то Китаї – скоротилося на 0,9%. Ці показники порушили довгострокові тенденції, оскільки раніше у Сполучених Штатах викиди неухильно знижувалися, а Китаї, навпаки, зростали. Вчені пов’язали зміни з пандемією коронавірусу.

Відомо, що в 2022 році ослабли обмеження, що діяли до цього, на поїздки і перельоти. Більшість викидів виявилася пов’язана саме з транспортом. Але в Китаї, де діє стратегія нульової толерантності до COVID-19, продовжують практикувати масові локдауни, тому там спостерігається спад.

Загалом вуглецеве забруднення, хоч і продовжує збільшуватися, зростає не такими швидкими темпами, як 10-15 років тому. Але вчені висловили сумнів у тому, що людям вдасться стримати потепління в межах 1,5 градусів вище за доіндустріальні значення. Такий показник було встановлено Паризькою угодою щодо клімату.

«Нам краще підготуватися до того, що ми подолаємо цей рубіж і опинимося у світі, якого люди ніколи не знали», – зазначив кліматолог Майкл Оппенгеймер із Прінстонського університету.

Як показало дослідження, середня температура на планеті підніметься на півтора градуси після того, як до атмосфери потрапить ще 380 млрд метричних тонн вуглекислого газу. З урахуванням нинішніх темпів викидів для цього потрібно 9-10 років. Тобто Земля досягне встановленого Паризькою угодою порога вже у 2031 чи 2032 роках.

Вчені підрахували, що до кінця 2022 року обсяг викидів вуглекислого газу складе 36,6 млрд метричних тонн. Кожні 75 хвилин в атмосферу потрапляє кількість СО2, еквівалентна масі Великої піраміди в Гізі. Також наголошується, що в Європі викиди знизилися на 0,6%, зате в Індії зросли відразу на 6%.

Читайте також:  Вертикальну блискавку у 100 разів потужнішу за звичайну помітили в Оклахомі після грози

Загальне забруднення вугілля зросло на 1%, від нафти – на 2%, від газу – знизилося на 0,2%. Вчені уточнили, що близько 40% вуглекислого газу утворюється при спалюванні вугілля, 33% – нафти та 22% – природного газу.

Раніше вчені спрогнозували, що Північний Льодовитий океан у літні місяці повністю звільнятиметься від льоду. Це може статися вже 2050 року.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я