Катар звинувачують у порушенні прав людини

50

Трудящі-мігранти в Катарі скаржаться на невиплату заробітної плати, повідомила 1 листопада Міжнародна організація праці (МОП).

Катар звинувачують

Катар звинувачують у порушенні прав трудящих-мігрантів. Кількість скарг працівників після запуску нової онлайн-платформи за рік зросла більш ніж вдвічі. Про це йдеться у доповіді МОП. Доповідь також містить заклик до уряду Катару активізувати реформи в галузі прав людини.

Катар звинувачують у поганих умовах праці мігрантів, порушенні прав жінок та ЛГБТК

Держава, де 20 листопада стартує чемпіонат світу з футболу, зазнав різкої критики за порушення прав людини. Зокрема, вказується на погані умови праці мігрантів, а також порушення прав жінок та ЛГБТК.

«Основні скарги стосуються невиплати заробітної плати та допомоги під час припинення роботи. Крім того, багато працівників скаржаться на відсутність відпусток», — йдеться у доповіді МОП. 10,5 тисячі справ було передано до судів з трудових спорів, де майже всі судді винесли рішення на користь працівників.

Катар звинувачують у заниженні кількості смертей на будівництві до ЧС з футболу-2022.  Фото: Sebastian Castelier/shutterstock.com

Тим часом МОП випустила звіт, де йдеться про те, що Катар провів «значні» реформи. У країні «поліпшилися умови праці та життя сотень тисяч працівників», що «вплинуло на весь регіон Перської затоки».

Звіт з’явився після того, як міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер зустрілася із ключовими фігурами уряду Катару. Її коментарі про крихітну багату енергоресурсами державу викликали дипломатичну бурю.

Чиновники викликали для пояснень посла Німеччини після слів Фезер, що «краще не проводити великі змагання у таких країнах, як Катар, де не дотримуються прав людини».

Катар звинувачують у заниженні кількості смертей на будівництві до ЧС з футболу-2022

Правозахисні організації продовжують звинувачувати уряд Катару у заниженні числа смертей на будовах, пов’язаних із Чемпіонатом світу. Крім того, вони вимагають від ФІФА створити компенсаційний фонд для трудящих-мігрантів.

Читайте також:  Лаутербах хоче перенести фармацевтичне виробництво до Німеччини

У доповіді МОП за 2021 рік йдеться, що у 2020 році на будівництвах до ЧС з футболу загинуло 50 робітників. Також у ньому стверджується, що понад 300 тисяч робітників змогли змінити сферу діяльності. Це стало можливим після часткового скасування трудової системи під назвою “Кафала”. До цього співробітник не міг змінити роботу чи навіть залишити країну без дозволу свого роботодавця.

МОП відкрила тимчасовий офіс у Досі ще у 2014 році. Це сталося після того, як міжнародні профспілки подали офіційну скаргу на Катар. Наразі офіс працює на постійній основі. Це перший повноцінний офіс у регіоні, де трудові стандарти регулярно критикують.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я