Кардинал Джордж Пелл помер у віці 81 року

48

Австралійський кардинал Джордж Пелл помер. Пелл, який дожив до 81 року, помер у Римі, повідомив архієпископ Сіднея Ентоні Фішер на своїй сторінці у Facebook увечері. Архієпархія підтвердила справжність оголошення газеті Deutsche Presse-Agentur.

Пелл був номером три у Ватикані багато років, будучи фінансовим керівником при Папі Франциску, і найвищим священнослужителем в історії Католицької церкви, засудженим за жорстоке поводження з дітьми. Однак у 2020 році Пелл був виправданий за апеляцією та звільнений з в’язниці, відсидівши близько 13 місяців.

Звинувачення у зловживаннях проти Пелла

За повідомленнями ЗМІ з посиланням на особистого секретаря Пелла, кардинал помер увечері в столиці Італії після планової операції.

Франциск призначив Пелла префектом Секретаріату з економіки у 2014 році, щоби реорганізувати фінанси Ватикану. Пелл зробив кар’єру в католицькій церкві, незважаючи на те, що за багато років до суду проти нього було висунуто звинувачення у зловживаннях. Конкретна справа відноситься до 199697 року. Тоді Пелл щойно став архієпископом Мельбурна.

Пелл народився 8 червня 1941 року в Баллараті, Австралія. Він був висвячений на священика в 1966 році і обраний допоміжним єпископом архієпархії Мельбурна в 1987 році. У тому ж році він отримав єпископське висвячення.

Архієпископ Фішер написав у Facebook, що звістка про смерть Пелла «стала для всіх нас великим потрясінням». Він попросив помолитися за померлого.

Читайте також:  Політика щодо біженців: тиск на Берлін посилюється

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я