Ізраїльська армія знищила квартиру мертвого терориста

11

На початку березня у Тель-Авіві терорист убив людину. Як помста армія Ізраїлю зруйнувала квартиру його родичів, таке колективне покарання – звичайна справа тут. Але це є порушенням міжнародного гуманітарного права.

 

Ізраїльська армія знищила квартиру мертвого терориста

Майже через три місяці після смертоносного теракту в ізраїльському прибережному мегаполісі Тель-Авів армія Ізраїлю знищила квартиру мертвого терориста. Ізраїльські війська привели в дію вибухівку на другому поверсі чотириповерхового будинку неподалік від Рамали на Західному березі, повідомило палестинське інформаційне агентство Wafa.

Квартира належала родині терориста, сусіди змушені були залишити будинок. Двоє людей отримали поранення у зіткненнях із мешканцями, які намагалися перешкоджати мінуванню та вибуху помсти.

Навіщо висадили в повітря квартиру покійника?

Вбивця відкрив вогонь перехожими на жвавій вулиці Дізенгоф у центрі Тель-Авіва 9 березня. Двоє молодих людей було тяжко поранено, один з них помер менш ніж через два тижні після нападу. Нападника застрелили співробітники поліції.

Правозахисники вбачають порушення міжнародного права

Ізраїль використовує знесення будинків як «заходи покарання і стримування» – простіше кажучи, помсти. Правозахисні організації вважають це “колективне покарання” порушенням міжнародного гуманітарного права. Проте вищий суд Ізраїлю неодноразово дозволяв зносити будинки терористів та відхиляв скарги на ці дії.

Ситуація з безпекою в Ізраїлі та на палестинських територіях вже давно залишається вкрай напруженою. На Західному березі відбуваються постійні сутички між палестинцями та ізраїльськими військовими. Армія проводить там дедалі більше рейдів після серії нападів на ізраїльтян, що почалася понад рік тому.

З початку року було вбито 116 палестинців та 17 ізраїльтян

З початку року 116 палестинців було вбито під час ізраїльських військових операцій, зіткнень або після власних нападів. За той же період внаслідок нападів було вбито 17 ізраїльтян, одного українця та одного італієця.

Читайте також:  Війна проти України: ситуація така

Ізраїль завоював Західний берег річки Йордан та Східний Єрусалим, серед інших територій під час Шестиденної війни 1967 року. Палестинці претендують на ці території для створення власної держави зі столицею у Східному Єрусалимі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я