Ізраїль і ХАМАС близькі до укладання угоди щодо заручників

8

Це проблиск надії для тисяч родичів викрадених ізраїльтян.

Ізраїль і ХАМАС близькі до укладання угоди щодо заручників

Згідно з повідомленням американської газети «Вашингтон Пост», Ізраїль та ХАМАС близькі до укладання угоди щодо звільнення заручників, в результаті якої можуть бути звільнені десятки викрадених. В обмін на це Ізраїль має погодитись на п’ятиденне припинення вогню.

Про це повідомляє газета з посиланням на людей, знайомих із умовами. У відповідь на статтю прес-секретар Ради національної безпеки США Едрієнн Вотсон написала на платформі X: «Ми ще не досягли угоди, але продовжуємо наполегливо працювати над нею».

▶︎ За даними Washington Post, звільнення заручників може розпочатися в найближчі кілька днів, якщо не виникне жодних проблем в останню хвилину. Припинення бойових дій також має дозволити значно збільшити обсяг гуманітарної допомоги, включаючи паливо, що надходить до Гази з Єгипту.

Проект угоди було розроблено під час багатотижневих переговорів у столиці Катару Досі між Ізраїлем, США та ХАМАС.

Палестинський рух ХАМАС напав на Ізраїль 7 жовтня і вбив понад 1200 людей. Понад 200 людей було викрадено в секторі Газа, серед них жінки, люди похилого віку, діти та немовлята.

Родичі ізраїльських заручників у Єрусалимі.  Їхні близькі вже шість тижнів перебувають у секторі Газа, в руках терористів

Родичі заручників проводять демонстрацію в Єрусалимі

Ізраїль веде наземний наступ на сектор Газа з метою знищення ХАМАСу та звільнення всіх заручників.

Сотні родичів заручників, викрадених ХАМАСом, дісталися в суботу до Єрусалиму після тривалого маршу і звернулися до уряду із закликом вжити термінових заходів. Після прибуття у другій половині дня вони розмахували ізраїльськими прапорами та тримали в руках плакати із фотографіями заручників. Вони побоюються за долю своїх близьких, відколи шість тижнів тому почалася війна.

Родичі заручників звинувачують уряд у тому, що він не інформує їх про спроби звільнити викрадених. “Поверніть їх додому”, – скандували присутні. Один із плакатів говорив: «Мамо, ми чекаємо на тебе, повернися».

Читайте також:  Підводний безпілотник з ядерним зарядом випробуваний у Північній Кореї

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :