Іран стратив чотирьох курдів за саботаж

11

Іран стратив чотирьох курдів за саботаж

Вважається, що тільки в Китаї щороку стратять більше людей, ніж в Ірані. Останні жертви – три курдські чоловіки та жінка. Іранська судова система звинувачує їх у саботажі, а правозахисні організації говорять про політично вмотивовані страти.

Іранські судові органи стратили чотирьох представників курдської меншості після звинувачень у саботажі. Окрім іншого, їх звинуватили у співпраці із заклятим ворогом – Ізраїлем. Троє чоловіків і одна жінка були страчені в провінції Західний Азербайджан, повідомляє портал про правосуддя Misan: «Вони були повішені сьогодні вранці у північно-західній провінції Ірану Західний Азербайджан»

Misan є рупором іранської судової системи. За даними порталу, іранські спецслужби заарештували чоловіка та жінку наприкінці жовтня 2022 року. Стверджується, що вони входили до групи з десяти осіб, які звинувачуються у створенні загрози національній безпеці за допомогою диверсійних акцій під керівництвом ізраїльської секретної служби «Моссад».

Проте на момент арешту тисячі іранців також виходили на демонстрації проти ісламської системи правління. Протести, спричинені смертю молодої іранської курдянки Джини Махса Аміні, були жорстоко пригнічені. В результаті було винесено та виконано безліч смертних вироків.

Найчастіше страчують лише в Китаї

За даними кількох правозахисних груп, Іран посідає друге місце у світі за кількістю страт після Китаю. За даними організації Iran Human Rights, що базується в Норвегії, з початку року було страчено понад 600 осіб – це найвищий показник за останні вісім років. Правозахисна організація HRANA у своєму щорічному звіті говорить навіть про 750 страт.

Іран не визнає право Ізраїлю існування. Дві держави вже багато років ведуть тіньову війну: Іран звинувачує Ізраїль у низці диверсій та вбивств, спрямованих проти його ядерної програми США та Ізраїль звинувачують Іран у причетності до ракетних та безпілотних атак на пов'язані з Ізраїлем кораблі в Перській затоці. Лише два тижні тому в південно-східній провінції Сістан-Балуджистан було страчено людину, засуджену за шпигунство на користь Ізраїлю. Правозахисники критикують багато вироків як політично мотивованих.

Читайте також:  Протест проти судової реформи в Ізраїлі

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я