Іран не запросять на Нобелівську премію

16

Організатори церемонії запровадили санкції для послів Ірану у Швеції.

Іран не запросять на Нобелівську премію

Ірану не запросять на Нобелівську премію. Аналогічну заборону озвучили для послів Росії та Білорусі.

Представника посольства Ірану виключили з церемонії нагородження переможців премії цього року через «серйозну ситуацію, що загострюється» в країні. Це пов’язано зі звинуваченням США на адресу Ірану за насильницьке придушення протестів у країні.

Про це заявив у п’ятницю приватний фонд Нобелівської премії, який присуджує найпрестижніші нагороди.

Третій прецедент

Раніше цього тижня посланцям Росії та Білорусі не дозволили бути присутніми на майбутньому заході через агресивну зовнішню політику. Іран став третьою країною у списку заборонених гостей.

«Ми вважаємо, що з огляду на серйозну ситуацію, що загострюється в країні, представників Ірану не потрібно запрошувати на найближчий захід, де нагороджуватимуть переможців премії», — заявляли представники приватної організації.

Ірану не запросять на Нобелівську премію через придушення протестів.  Фото: Alexandros Michailidis/shutterstock.com

Зазвичай представники держав, які перебувають у Швеції, запрошуються на захід кожного грудня.

Демонстрації під гаслом #WomanLifeFreedom в Ірані спочатку присвятили правам жінок та обов’язковим хіджабам або хусткам для жінок. Але вони швидко переросли у заклики до повалення священнослужителів шиїтів, які правили Іраном після Ісламської революції 1979 року.

Іран не запросять на Нобелівську премію: протести у країні

Протести також надихнули студентів університетів, профспілки, ув’язнених та етнічні меншини, такі як курди, які проживають на кордоні Ірану з Іраком. Демонстрації спровокували агресивну реакцію уряду на проведення опозиційних заходів.

З моменту початку протестів сили безпеки застосували бойові патрони та сльозогінний газ для розгону демонстрацій, внаслідок чого, за даними правозахисних груп, загинуло понад 200 людей.

Раніше цього тижня фонд також заявив, що продовжить свою практику запрошення лідерів усіх партій у шведському парламенті, окрім антиімміграційних шведських демократів.

Читайте також:  До заморожування судової реформи готується Нетаньяху

Після 11 вересня партія є другою за величиною у парламенті та близьким партнером нового правоцентристського уряду. Партія прагнула дистанціюватися від свого ультраправого коріння.

Нобелівські премії вручаються щорічно у грудні, у річницю смерті засновника премії Альфреда Нобеля у 1896 році. Організація наслідувала приклад «культури скасування» приватних організацій. Це процес відмовитися від співпраці через погану репутацію.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я