Інфляція в США трохи знизилася

12

Внесок у зростання цін внесли орендна плата та ціни на вживані автомобілі.

 

Інфляція в США трохи знизилася

Висока інфляція у США трохи знизилася у квітні. Споживчі ціни зросли на 4,9% порівняно з тим же місяцем минулого року, оголосило Міністерство праці США у Вашингтоні у середу. Це найнижче зростання з квітня 2021 року, коли аналітики очікували, що інфляція залишиться на рівні попереднього місяця 5,0%.

У місячному обчисленні споживчі ціни у квітні зросли на 0,4%. Це відповідало очікуванням. За даними міністерства, найбільший внесок у зростання цін зробили орендна плата та ціни на вживані автомобілі. Ціни на пальне також зросли, тоді як інші джерела енергії стали дешевшими. Ціни на продукти харчування протягом місяця залишалися на колишньому рівні.

Базова інфляція знизилася з 56 до 55%. Цей показник виключає волатильні ціни на енергоносії та продукти харчування. На думку економістів, базова інфляція краще відбиває загальну динаміку цін, ніж загальний показник.

Нині дані щодо інфляції перебувають у центрі уваги, оскільки вони мають значення для грошово-кредитної політики Федеральної резервної системи США. Федеральна резервна система нещодавно порушила питання можливості призупинення відсоткові ставки, але взяла він зобов’язання з цього питання. Вже понад рік ФРС бореться із високою інфляцією, активно підвищуючи відсоткові ставки.

Читайте також:  Росія має виплатити репарації Україні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я