А постачання газу скоротилося на 19%.
Імпорт нафти до Китаю досяг п’ятимісячного максимуму після того, як Пекін знову дозволив нафтопереробним підприємствам перепродувати її до Європи та Азії.
Раніше влада Китаю заборонила перепродаж палива. У Пекіні побоювалися, що власних запасів нафти може вистачити всю зиму. Однак після розпродажу на китайському фондовому ринку, коли інвестори лише за тиждень позбулися акцій на 6 трильйонів доларів, цю вимогу скасували.
Китай також наростив закупівлі вугілля
Імпорт нафти до Китаю досяг п’ятимісячного максимуму у жовтні після того, як Пекін дозволив нафтопереробним компаніям перепродавати більше сирої нафти за кордон. Це один із заходів підтримки економіки країни, яка зазнає труднощів.
Згідно з митними даними, Китай купував 10,2 мільйона барелів нафти на день минулого місяця. Це означає, що імпорт зріс на 4% порівняно з вереснем і досяг найвищого рівня із травня.
Пекін сподівається, що збільшення експорту палива допоможе пожвавити економіку, яка цього року різко впала через політику нульової толерантності до Covid-19 та кризу в секторі нерухомості.
Що буде, якщо змішати нафту Ірану, Венесуели та Росії?
Правильно – Малайзійська нафта. Саме її імпорт до Китаю перевищив 0,8 млн бар./добу, хоча сама Малазія видобуває менше 0,6 млн бар./добу. pic.twitter.com/MJBrgNUEIF
– Ya Panterco (@ YaPanterco) September 3, 2022
“Зростання імпорту сирої нафти в Китай в основному викликане експортними квотами, при цьому внутрішній попит, як і раніше, залишається млявим”, – сказала аналітик дослідницької компанії Vortexa Емма Лі.
2.Імпорт вугілля до Китаю з РФ у липні підскочив на 14% порівняно з 2021 р. і досяг максимуму за 5 років. Імпорт нафти з РФ до Китаю становив 7,15 млн тонн. Це на 7,6% більше, ніж роком раніше
– Sam Daryan (@SamDaryan1) August 22, 2022
Нагадаємо, Пекін збільшив квоти на закупівлю сирої нафти, дозволивши імпортувати на 15 мільйонів барелів на добу більше. Ліміти також збільшили для покупців вугілля, внаслідок чого його імпорт зріс на 8% у річному обчисленні. А ось постачання природного газу до Китаю скоротилося майже на 19%.
Імпорт нафти до Китаю все ще нижчий за минулорічні показники
Але незважаючи на зростання імпорту сирої нафти, Китай, як і раніше, закуповує її менше, ніж минулого року. У річному вирахуванні він упав на 2,7%, склавши в середньому 9,97 мільйона барелів на день. Здебільшого це з уповільненням зростання другий економіки світу.
“Попит цього року був значною мірою під тиском через ставлення Китаю до Covid-19”, – сказав аналітик нідерландської групи банків ING Уоррен Паттерсон.
Квоти також не змогли підняти експорт, який упав на 0,3% у жовтні у доларовому вираженні, зазначив він.
.