Підвищення ставки Hartz IV: ВДП проти пропозиції Мерця

14

“Про це не може бути й мови”, – заявив заступник голови ВДП Йоханнес Фогель.

Підвищення ставки Hartz IV

Коаліція «світлофора» має намір замінити Hartz IV іншим посібником – Bürgergeld. Лідер ХДС Фрідріх Мерц не погоджується з подібним рішенням. Натомість політик виступив за підвищення ставки Hartz IV. Проте депутати СДПН та ВДП виступили проти такої пропозиції.

Політики фракції ХДС/ХСС мають багато питань щодо формулювання нового законопроекту про Bürgergeld. Депутати вимагали внести низку поправок, інакше вони мають намір заблокувати закон у бундесраті.

Фрідріх Мерц виступив із компромісним, на думку самого політика, рішенням. Він закликав відкласти ухвалення закону про Bürgergeld і натомість збільшити базову ставку діючої допомоги.

Підвищення ставки Hartz IV – недостатнє рішення: необхідний комплексний підхід

«Просте підвищення ставки <…> — для ВДП про це не може бути й мови», — заявив заступник голови партії Йоганнес Фогель. Політик зазначив, що реформа має обов’язково мати комплексний характер.

Законопроект про Bürgergeld у його поточному вигляді передбачає одразу кілька змін. Центри зайнятості не чинитимуть на одержувачів допомоги тиск. У той же час, Bürgergeld дозволить людям сфокусуватися на здобутті нової освіти або пошуку роботи.

Підвищення ставки Hartz IV, на думку Йоханнеса Фогеля, є недостатнім заходом.  Фото: Robert Anasch/unsplash.com

Фогель пояснив, що збільшення розміру допомоги буде недостатньо. Люди також мають отримати можливість додаткового доходу. Для цього необхідно, щоб одержувачі Bürgergeld могли за бажання підвищити свою кваліфікацію.

З цієї причини, за словами політика, реформа повинна включати кілька пунктів. «Це єдиний спосіб. Він дозволить дотримуватися принципу, згідно з яким ті, хто працює, матимуть більше, ніж ті, хто не працює», – сказав Фогель.

«Раз ХДС/ХСС пропонує лише це [повышение ставки]значить її [фракцию] і Фрідріха Мерца, зокрема, зовсім не хвилюють стимули, які подвигнуть людей до праці», – заявив Фогель. На його думку, політиків ХДС/ХСС цікавлять лише дебати.

Читайте також:  AfD виграла вибори глави округу

«Недалекоглядна» пропозиція Мерця

“Я трохи здивований аргументами Мерця”, – сказав міністр праці ФРН Хубертус Хайль (СДПН). За словами політика, просте збільшення ставки Hartz IV — надто недалекоглядне рішення. “Саме тому ми просуваємо масштабну реформу”, – додав він.

Міністр праці попередив, що ухвалення закону про Bürgergeld вплине на життя багатьох жителів Німеччини. Причому наразі людям справді потрібна термінова допомога. Тому “зараз не час для партійних ігор”, – сказав Хайль.

Політик підтвердив, що Bürgergeld прийде на зміну Hartz IV 1 січня 2023 року. За словами міністра, якщо обговорення законопроекту продовжиться у погоджувальному комітеті, необхідно буде знайти рішення, яке дозволить ухвалити закон у встановлені терміни.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я