І знову ІІ: міць штучного інтелекту перебільшена?

12

Нещодавнє падіння акцій Nvidia впливає на обговорення довгострокових перспектив штучного інтелекту. Оцінюються інвестиції в ІІ, потенційні вигоди для світової економіки, а також скептицизм навколо завищених очікувань технології.

І знову ІІ: міць штучного інтелекту перебільшена?

На початку тижня на фондовому ринку сталося зниження цін на акції компанії Nvidia. Чи варто очікувати серйозніших наслідків і взагалі яка доля штучного інтелекту в довгостроковій перспективі? Такими питаннями сьогодні ставляться всі, хто має відношення до високотехнологічних галузей економіки з обох боків океану.

Читайте також: OpenAI представила свою пошукову систему на основі ІІ та нову версію ChatGPT

Скільки коштує інтелект?

Відповідь: близько трильйона доларів, оскільки саме таку суму планують вкласти в удосконалення штучного інтелекту (ІІ) у найближчі роки. Це дуже величезні гроші. Навіть багато компаній із Силіконової долини не можуть собі дозволити такі гігантські інвестиції.

Якщо в ІІ інвестується стільки грошей, значить, у ньому бачать величезний потенціал. Ще в 2018 році генеральний директор Google Сундар Пічаї відзначав: «Штучний інтелект – один із найбільших винаходів; це навіть більший прорив у історії людства, ніж освоєння вогню чи винахід електрики».

Такої ж думки та керівники інших компаній, що працюють в IT-сфері, наприклад, таких як Meta, Amazon та Microsoft. Всі вони мають у своєму розпорядженні величезні фінансові ресурси. А отже, вкладення у штучний інтелект – справа найближчого майбутнього.

Наприклад, консалтингова компанія Next Move Strategy Consulting оцінює обсяг світового ринку штучного інтелекту до кінця 2030 року у 1,847 трильйона доларів. Згідно з прогнозами, штучний інтелект має збільшити світовий ВВП майже на 16 трильйонів доларів до 2030 року, переважно завдяки підвищенню продуктивності праці. Отже, гра коштує свічок.

Читайте також:  Фото червоного гіганта: за кордоном Чумацького Шляху

На чому заснований скепсис

Однак є скептики, які вважають, що можливості штучного інтелекту сильно перебільшені і немає потреби витрачати на його розвиток такі гігантські суми. Скепсис значно зріс після того, як на фондовому ринку було відзначено спад цін на 10 відсотків на акції компанії Nvidia (компанія якраз спеціалізується на ІІ, зокрема, на розробці чіпів). У результаті ринкова капіталізація Nvidia моментально скоротилася майже на 279 мільярдів доларів.

Біржовики відразу заговорили про «мильну бульбашку», яку, мовляв, рано чи пізно мав луснути. І це сталося. Приклад із падінням акцій компанії Nvidia якраз і говорить про те, що ставки на штучний інтелект були завищені.

Інвестиції в ІІ мають окупитися

Проте поки немає жодних ознак того, що великі гравці на IT-терені засумнівалися в необхідності великих інвестицій в ІІ. Навпаки, всі вони, здається, спонукані страхом щось упустити. Сундар Пічаї з цього приводу висловився цілком виразно: «Ризик недостатнього інвестування у сферу штучного інтелекту значно вищий, ніж ризик надмірного інвестування».

Інвестори сподіваються на те, що гігантські інвестиції в ІІ колись окупляться. Але якщо це не станеться, світ очікує найбільший в історії людства економічний колапс, порівняно з яким навіть Велика депресія в Америці видасться невинною забавою.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я