Хвиля холоду у Північно-Східній Азії несе смерть

71

Хвиля холоду прокотилася Північно-Східною Азією – до -53 градусів. Сильні снігопади обрушилися на обидві Кореї, Японію, Китай та Монголію. Експерти пояснюють, чому вважають, що зміна клімату діє і тут.

Хвиля холоду у Північно-Східній Азії несе смерть

Десятки мільйонів людей у ​​Північно-Східній Азії борються з крижаним холодом та сніговими бурями, від яких лише в Японії вже загинуло п’ятеро людей. Екстремальна зимова погода, яку експерти називають результатом зміни клімату, викликала скасування рейсів та транспортний хаос у Південній Кореї та Японії. Температура впала до рекордно низьких значень.

Мінус 53 градуси – температурний антирекорд

На півночі Китаю, на кордоні з Росією, у місті Мохе було зафіксовано температуру мінус 53 градуси – найнижчу температуру, яка коли-небудь зареєстрована в Народній Республіці. Монголія та Північна Корея також страждали від лютих холодів.

У Південній Кореї метеорологічне управління випустило попередження про новий сильний снігопад для регіону навколо столиці Сеула, західного портового міста Інчхон та прилеглої прибережної зони у четвер. Протягом кількох днів над півостровом висить хвиля холоду, що супроводжується зимовими штормами. Десятки людей перебували в реанімації в Сеулі через обмороження, повідомила влада.

Суворий наступ зими

У зв’язку з настанням суворої зими в деяких районах Японії сильно постраждало залізничне та автомобільне сполучення. Багато доріг були зледенілі. Тисячі людей були змушені провести ніч у купе поїздів або на станціях у західних японських префектурах Кіото та Сіга. Автомобілісти опинилися у скрутному становищі на деяких великих дорогах, повідомили у четвер місцеві ЗМІ. Сотні рейсів було скасовано.

Експерти вважають незвичайні погодні явища ознакою зміни клімату. “Екстремальні погодні явища – це нова норма”, – сказав Кевін Трендберт із Центру атмосферних досліджень США (NCAR) в інтерв’ю американській телекомпанії CNN. «Ми безперечно можемо очікувати, що екстремальні погодні умови будуть гіршими, ніж раніше». Експерт Йе Санг-Вук з Університету Ханьянг у Сеулі побачив зв’язок між інтенсивним таненням льоду в Арктиці та рясним снігопадом.

Читайте також:  Сильний землетрус поблизу Нової Каледонії

Професор Такаші Накамура, експерт із клімату з Токійського університету, повідомив, що «полярний вихор», дуже великий вихор холодного повітря, яке зазвичай існує над арктичним регіоном, розпався. Частина його мігрувала на південь до Східної Азії і спричинила нинішні сильні холоди над Японським архіпелагом, сказав Накамура в інтерв’ю газеті Mainichi Shimbun.

Додайте до цього меандрування західних вітрів: середня зимова температура в Японії підвищується зі швидкістю 1,19 градуса за 100 років Цельсія через глобальне потепління, викликане діяльністю людини, сказав Макамура. Навіть якщо глобальне потепління продовжиться, екстремально низькі температури, як зараз, можуть іноді виникати через коливання, викликані природними механізмами, такими як західні вітри, що меандрують, сказав він.

Порушення авіаперевезень

Холод та сніг також вплинули на поїздки на Новий рік, що відзначається за місячним календарем у Китаї та Південній Кореї з суботи. На південнокорейському курортному острові Чеджу близько 40 000 туристів змушені були чекати на зворотні рейси у вівторок, в останній день свята. 500 рейсів на острів та з острова було скасовано через екстремальні погодні умови. По всій країні було тимчасово припинено рух сотень поромів.

У середу температура у більшості регіонів Південної Кореї опустилася до найнижчих показників за всю зиму. Найнижча температура була мінус 28,1 градуса у Чхорвоні на кордоні з Північною Кореєю. У Пекіні у середу також було зафіксовано рекордне для цієї зими значення – мінус 16 градусів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я