Хто контролюватиме ІІ?

6

У Німеччині обговорюють, хто контролюватиме ІІ після ухвалення нового закону про штучний інтелект. Одні пропонують передати це завдання органам захисту даних, інші бачать у цій ролі Федеральне мережеве агентство. Питання залишається відкритим, і рішення має бути знайдено найближчим часом.

Хто контролюватиме ІІ?

Над цим питанням зараз ламають голову і німецькі політики, і експерти з IT-технологій. Проблема полягає в тому, що поки що в країні немає єдиної думки щодо того, якому відомству довірити цю серйозну роботу.

Однак питання все одно залишились. Для Німеччини, наприклад, ключове питання звучить так: хто контролюватиме дотримання правил щодо штучного інтелекту?

Що має робити регулятор?

Щоб контролювати ІІ, необхідно виконувати такі завдання. По-перше, свіжоспечений орган має призначати незалежні аудиторські агенції, які контролюватимуть системи ІІ з високим рівнем ризику. По-друге, регулятор повинен ретельно моніторити ринок та координувати розробників ІІ-сервісів, а також оперативно усувати помилки та недоліки, що виникають у процесі цієї роботи. По-третє, він повинен заохочувати інновації та конкуренцію, а для цього необхідно створити відповідне, конкурентоспроможне середовище. Цілком можливо, що ці обов'язки розділять між собою кілька державних відомств.

Захист даних – контроль за інтелектом

Ще в травні федеральні та регіональні органи захисту даних заявили про свою готовність контролювати «німецький ринок штучного інтелекту». За словами нового федерального уповноваженого із захисту даних Луїзи Шпехт-Ріменшнайдер, органи, які відповідають за захист персональних даних, «відмінно підходять для вищезгаданої мети», оскільки, обробляючи персональні дані, вони ніби здійснюють нагляд. Шпехт-Ріменшнайдер вважає, що немає сенсу створювати для цього спеціальне відомство та витрачати на його утримання величезні суми грошей.

Нагляд за інтернетом – нагляд за інтелектом

Однак є й інша думка. Здійснювати нагляд за сферою ІІ могло б Федеральне мережеве агентство Німеччини. В даний час це відомство здійснює нагляд за ринком послуг мобільного зв'язку та Інтернету в країні, і його легко можна було б трансформувати у потужнішу структуру, поклавши додаткові обов'язки. Щоправда, зараз Федеральне мережеве агентство підпорядковується Федеральному міністерству економіки, але у разі розширення функцій агентство можна зробити достатньо незалежним, якщо це потрібно.

Читайте також:  Приготуйтеся знову вчитися користуватися інтернетом

Словом, поки що повної ясності в цьому питанні немає. А тим часом вирішувати питання з контролюючим органом потрібно якнайшвидше. А значить, Бундестаг має бути серйозна робота, щоб довести до розуму «Закон про штучний інтелект». У будь-якому випадку створення нового органу для контролю за ІІ, ймовірно, вимагатиме багато зусиль, вважає співробітник Німецького дослідницького інституту Маріо Мартіні. І не факт, що навіть із появою такого органу до цього питання не доведеться повертатися ще раз.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я