ХДС/ХСС запропонував скоротити кількість виборчих округів

20

Дебати про реформу виборчого законодавства продовжуються. Фракції “світлофора” хочуть змінити систему розподілу мандатів. ХДС/ХСС виступають проти цього та висувають зустрічну пропозицію.

 

ХДС/ХСС запропонував скоротити кількість виборчих округів

У суперечці про скорочення чисельності Бундестагу голова парламентської групи ХДС/ХСС пропонує світлофорній коаліції скоротити кількість виборчих округів із 299 до 270, повідомляють ЗМІ. Про це повідомляє медіа-хаус Table Media та газета «Süddeutsche Zeitung». Газета посилається на «блискавичний брифінг» керівництва парламентської групи для своїх депутатів, медіа-хаус – для коаліційних кіл.

Реформа виборчого законодавства – бурхливі дебати

Реформа виборчого законодавства обговорюється вже багато років. Стандартна кількість місць становить 598, і останніми роками парламент збільшився за рахунок «навісу» та «компенсаційних місць» – до рекордної кількості у 736 депутатів. У законопроекті парламентські групи «світлофора» запропонували у майбутньому повернутися до стандартних розмірів Бундестагу. Це може призвести до того, що члени парламенту, обрані безпосередньо у виборчому окрузі, не отримають місця у Бундестазі. ХДС/ХСС проти цього.

ХДС/ХСС: кількість виборчих округів – 270

За повідомленнями обох ЗМІ, керівництво ХДС/ХСС пропонує скоротити кількість виборчих округів до 270. Це також значно зменшить кількість мандатів. Також можливо, що «до 15 мандатів на звиси залишаються незбалансованими». Це відбувається, коли партія отримує більше прямих мандатів у федеральній землі, аніж кількість місць у Бундестазі, на яку вона має право за результатами другого туру голосування. Для того, щоб інші партії не опинилися в невигідному становищі, після виборів до Бундестагу у 2013 році для них були передбачені «компенсаційні мандати».

За даними газети Süddeutsche Zeitung, парламентська група ХДС/ХСС також пропонує внести зміни до так званого положення про базовий мандат. Згідно з цим документом, партія, яка не подолала п’ятивідсотковий бар’єр, все одно може направити своїх представників до Бундестагу за результатами другого голосування – якщо вона отримала щонайменше три прямі мандати. Ліва партія здобула з цього зиск на останніх виборах до Бундестагу. Згідно з повідомленням, ХДС/ХСС наразі пропонує збільшити кількість виборчих округів, у яких необхідно перемогти, до п’яти.

Читайте також:  Держсекретар США Блінкен у Пекіні

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я