Хабек розраховує на якнайшвидше вирішення спорів щодо світлофорів

13

Розширення автобанів, майбутнє нафтового та газового опалення, бюджет на 2024 рік: у кабінеті Олафа Шольца так багато питань, які потрібно прояснити. Його федеральний міністр економіки сподівається на угоду – і критикує її.

 

Хабек розраховує на якнайшвидше вирішення спорів щодо світлофорів

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек висловив невдоволення нинішнім станом світлофорної коаліції та розраховує на більшу єдність перед коаліційним комітетом. «У нас є мандат, щоб зробити щось для народу, для Німеччини, а зараз ми робимо недостатньо», – заявив учора ввечері в ефірі програми «Tagesthemen» на каналі ARD політик «зелених».

Він висловив сподівання, що «цього тижня ми зможемо розв’язати багато вузлів і подолати багато блокад. І тоді ми знову отримаємо справді добрі показники. Але зараз це, звичайно, не так». В останні тижні між СДПН, «зеленими» та ВДП проходили численні дискусії – від розширення автобанів до заборони на нові нафтові та газові опалювальні системи та майбутнього бюджету на 2024 р. На неділю заплановано засідання коаліційного комітету.

«Можна спокійно обговорювати питання»

“Співпраця в кабінеті міністрів бездоганна”, – сказав Хабек. «Ми можемо обговорювати речі спокійно і квазі цілком нормально, але ми просто не можемо довести їх до політичного фінішу, тому що тоді люди завжди дивляться на те, як працює ехо-камера ЗМІ, що робитиме моя наступна партійна конференція, де будуть наступні вибори у штатах». Тепер, за його словами, урядова коаліція має «знов зосередитися на собі і дати зрозуміти, який це привілей – бути в цьому уряді, дати зрозуміти, що захист клімату – це також завдання всього суспільства».

У той же час Хабек розкритикував той факт, що законопроект про заміну опалення просочився в пресу на ранній стадії. «У нас в уряді раннє узгодження, що означає, що лише кілька людей одержують законопроекти, що вони дивляться на них і кажуть: «Слухайте, нам ще треба це обговорити, ви не можете винести це на голосування у департаменті». Так нічого й не протягли.

Читайте також:  Суд скасував правила Фрайбурга щодо паркування для резидентів

«Дешева тактична перевага»

«Тут законопроект проник у газету «Більд» – і я змушений це мати на увазі – навмисно, щоб підірвати довіру до уряду». Щодо цього переговори між партнерами щодо коаліції «ймовірно, були зруйновані спеціально, заради дешевої тактичної переваги». Оскільки подібне не відбувається випадково, він «трохи стривожений тим, чи взагалі є бажання досягти угоди». Це завдало шкоди проекту та дебатам.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я