Хабек не готовий “жертвувати людьми” заради опозиції

17
У зв’язку зі справою свого державного секретаря Патріка Грайхена федеральний міністр економіки Роберт Хабек знову звинуватив опозицію в Бундестазі, що вона використовує цю справу, щоб зупинити плани уряду «Ампель» щодо захисту клімату. Він заявив, що «не готовий жертвувати людьми заради опозиції».

З цією метою «інсинуації, образи, частково брехня» були поширені «з грубістю та майже злістю», заявив політик «зелених» увечері у програмі ARD «Tagesthemen». «І тут я не готовий пожертвувати людьми, щоб піддатися цій кампанії».

Грайхен брав участь у виборі Міхаеля Шефера як нового керуючого директора федерального Німецького енергетичного агентства (Dena), хоча останній був його найкращою людиною. “Ми відкрито вирішуємо цю проблему”, – сказав Хабек. Грейхен і він визнали помилки». Тепер потрібно переглянути процедуру підбору персоналу.

Засідання економічного комітету

Хабек звинувачує своїх політичних опонентів у тому, що вони пов’язують кадрове питання з критикою запланованого нового закону про енергетику будівель. За своєю суттю закон передбачає, що з 2024 року кожна система опалення, що знову встановлюється, повинна на 65% складатися з відновлюваних джерел енергії. Теплові насоси вважаються найважливішою технологією для цього. «Опозиція вирішила боротися за нафтове та газове опалення та використовує для цього дуже особисте питання», – сказав Хабек в ефірі. «Я хотів би розділити речі – чи вийде це, чи буде це успішним, ми побачимо».

У середу Хабек разом із Грайхеном відповідав на запитання членів комітетів з економіки, захисту клімату та енергетики. Грайхен підтвердив, що він не давав Шеферу чи іншим кандидатам жодних натяків чи переваг. Однак він сказав, що це була помилка, що він не відмовився від участі у процедурі через кандидатуру Шефера.

Читайте також:  Державна виборча комісія не допустила список AfD у Бремені

Представники опозиції після зустрічі не були вражені і вимагали подальших роз’яснень чи усунення Грайхена. Критика зазнала і особистих зв’язків у Міністерстві економіки. Сестра Грайхена, яка одружена з його колегою, державним секретарем Міхаелем Келлнером, працює, як і її брат, у Öko-Institut – дослідному інституті, який отримує замовлення від федерального уряду. Міністерство наголошує, що Келлнер та Грайхен не брали участі у тендерах, на які міг би претендувати Öko-Institut.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я