Ґюнтер Шнайдер заперечує вплив на скорочення списку AfD

11

“Рішення виборчої комісії штату є незалежними”, – сказав він.

 

Ґюнтер Шнайдер заперечує вплив на скорочення списку AfD

Колишній міністр внутрішніх справ землі Саксонія Гюнтер Шнайдер заперечує, що впливав на скорочення земельного списку AfD. Він не робив жодних спроб щодо цього і не проводив жодної «роботи з переконання», заявив 68-річний Шнайдер у четвер у парламентській комісії з розслідування. “Рішення виборчої комісії штату є незалежними”, – сказав він. Комісар з виборів штату та виборчий комітет не підпорядковуються жодним вказівкам виконавчої влади.

5 липня 2019 року виборча комісія штату ухвалила рішення скоротити список AfD за штатом, пославшись на формальні недоліки. Список було складено на двох різних засіданнях. Крім того, процедуру виборів було змінено в середині. Крім того, були обрані нові голови зборів та нові цехові керуючі. У результаті виборча комісія штату допустила до виборів лише 18 із 61 кандидата від AfD – усі вони були обрані на першому засіданні. AfD розцінила це як політичний маневр.

Конституційний суд Лейпцига пізніше ухвалив, що AfD може балотуватися з тими 30 кандидатами зі списку, які потрапили до списку на обох зборах у рамках процедури індивідуальних виборів. Незважаючи на отримання великої кількості прямих мандатів, вона змогла взяти лише 38 із 39 мандатів ландтагу, на які вона мала право. Тепер слідчу комісію земельного парламенту належить з’ясувати, чи вплинули члени уряду на рішення земельної виборчої комісії.

AfD подала кримінальну заяву проти Шнайдера

Ґюнтер протягом двох років був статс-секретарем у Міністерстві внутрішніх справ. Влітку 2022 року він залишив ХДС через невдоволення курсом своєї партії. У четвер він повідомив, що за 2 дні до засідання земельної виборчої комісії 5 липня 2019 року в його офісі у Дрездені відбулася зустріч із представниками ХДС. Під час зустрічі державний виборчий комісар Каролін Шрек висловила побоювання за свою безпеку та безпеку членів виборчої комісії. Йшлося про те, щоб не допустити заподіяння їм особистої шкоди.

Читайте також:  Мартіна Клемент – новий держсекретар з цифрових питань

Через 3 дні після засідання комісії, на якому було ухвалено рішення про скорочення списку, Шрек повідомила про анонімну загрозу на свою адресу. У всіх контактах із Шреком рішення земельного виборчого комітету ніколи не обговорювалося по суті.

На той час AfD подала кримінальну заяву проти Шнайдера за підозрою у підбурюванні до збочення правосуддя. Прокуратура не побачила підстав для первинної підозри та проведення розслідування.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я