Гутерріш засуджує напад на школу в Уганді

12

Раз у раз відбуваються криваві напади ісламістів та конголезьких ополченців в Уганді у прикордонній зоні двох східноафриканських країн. Наразі повстанці, мабуть, убили понад 40 студентів.

 

Гутерріш засуджує напад на школу в Уганді

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш рішуче засудив напад на школу в Уганді, внаслідок якого загинули десятки людей. Гутерріш також вимагає негайного звільнення викрадених дітей, повідомляє прес-секретар ООН у Нью-Йорку. Відповідальні за цей жахливий акт мають бути притягнуті до відповідальності».

Щонайменше 42 учні було вбито внаслідок нападу на школу в прикордонному місті Мпондве на південному заході країни в суботу ввечері, згідно з урядовими джерелами. Ще вісім дітей зазнали серйозних поранень. Представник регіонального уряду також повідомив про 15 викрадених дітей. Поліція звинуватила повстанців ісламістського ополчення ADF (Союзні демократичні сили) із сусідньої Демократичної Республіки Конго.

Упродовж багатьох років на кордоні двох східноафриканських країн відбуваються криваві напади АДС та інших конголезьких ополченців. Вважається, що ADF має зв’язки із центральноафриканським відгалуженням ісламістського терористичного угрупування «Ісламська держава». Найстрашніша атака угруповання сталася 1998 року, коли терористи вбили 80 студентів під час нападу на університет у прикордонному регіоні.

Згідно з їхніми заявами, угруповання бореться за права мусульман в Уганді, які маргіналізовані урядом. Мета групи – повалення уряду. Проте жертвами нападів стають переважно цивільні особи.

Читайте також:  Байден не бачить різкого погіршення банківської кризи

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я