Гризете нігті та кусаєте губи? Вчені знайшли простий спосіб позбутися цієї звички

47
гризе нігті

За деякими даними, такою нав’язливою поведінкою по відношенню до власного тіла страждає не менше 5% людей у ​​всьому світі — як діти, так і дорослі. Причому таких людей не можуть зупинити навіть наслідки їхньої шкідливої ​​звички: утворення струпів і шрамів на шкірі, лисиць на голові. Проте найпоширенішою звичкою вважається обкушування нігтів.

Німецькі вчені з’ясували, що допомогти може нескладна техніка. Потрібно замінити шкідливу звичку на м’які дотики до свого тіла. Наприклад, погладжувати і злегка розтирати кінчики пальців, долоні або зовнішню сторону рук щонайменше двічі на день. Як показало дослідження, результати якого було опубліковано у журналі JAMA Dermatology, така заміна покращила стан більшості учасників експерименту, пише Doctor Piter.

“Якщо ви перебуваєте в стані стресу, ви можете виконувати рухи швидше, але без великого тиску на себе”, – цитує NBC News Штеффен Моріц, провідного автора дослідження, керівника робочої групи клінічної нейропсихології в Університетському медичному центрі Гамбург-Еппендорф.

У ході 6-тижневого дослідження вчені спостерігали за 268 людьми, які страждають на різні види нав’язливої ​​поведінки: трихотілломанію (стан, при якому люди висмикують волосся для самозаспокоєння), обкушуванням нігтів, губ або внутрішньої частини щоки. Здебільшого це були жінки, середній вік яких становив 36,8 року.

Усіх добровольців випадково розділили на дві групи. Учасникам першої дали керівництво та відео, де показувалося, як сформувати нову звичку — обережно розтирати пальці, долоню чи руку щоразу, коли захочеться погризти нігті чи щоку. Добровольцям із контрольної групи просто сказали, що їх внесли до листа очікування на лікування. Інакше кажучи, під час експерименту вони продовжували поводитися як завжди, чекаючи допомоги лікарів.

За словами авторів роботи, майже 80% учасників, які практикували нову техніку, залишилися задоволеними навчанням. Цікаво, що найбільше заміна звички допомогла любителям погризти нігті. Про покращення свого стану повідомили 52,8% учасників першої групи. Тим часом позитивні зрушення у самопочутті були і в контрольній групі, серед тих, що чекають на лікування, про них сказали 19,6%. До речі, їх теж навчили нову техніку, але вже після завершення експерименту.

Читайте також:  Скільки склянок води потрібно пити на день

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я