Яблуко – багатий на поживні речовини фрукт. Його їдять і дорослі, і діти. Розберемося, чи можна вживати яблуко на ніч: зважимо аргументи “за” та “проти”.
Чи корисно їсти яблука на ніч?
Яблука – низькокалорійний продукт. У складі немає жирів, зате містяться вітаміни, мінерали, макро- та мікроелементи. Корисні свіжі та сушені яблука. Однак перед сном краще їсти свіжі, тому що сушені яблука дуже калорійні, пише WDay.
Якщо ви дієте, то вибирайте зелені чи кислі сорти фрукта. У них менше цукру. Яблука на якийсь час приглушують апетит і одночасно прискорюють вироблення підшлункового соку. Тому за кілька годин знову виникає відчуття голоду. Однак перед сном краще з’їсти фрукт, ніж бутерброд, який позначиться на фігурі.
Яблука покращують травлення, виводять шлаки та зміцнюють імунітет. Вночі всі процеси в організмі пригальмовуються, а через велику кількість клітковини у фрукті уповільнюється процес травлення. В результаті виникають болі та здуття живота.
Чи можна їсти яблука на ніч?
Яблука перед сном небажано вживати людям із проблемами ШКТ та хворим на діабет. Не можна фрукти при індивідуальній непереносимості. Навіть невеликий з’їдений шматочок яблука призводить до сильного загострення.
Не вживайте фрукт, якщо немає почуття голоду, а бажання поїсти викликане нудьгою чи неробством. Важливо розуміти, що такі перекушування змушують організм працювати, а йому потрібен повноцінний відпочинок. Порушується обмін речовин, що призводить до серйозних захворювань та набору ваги.
Є яблука на ніч можна, якщо:
- Дотримується дієта. Щоб заповнити нестачу поживних речовин, рекомендується вживати овочі та фрукти 3-4 рази на день.
- Пропустили один із прийомів їжі. Дієтичної вечері вистачає на 2 години, потім знову виникає відчуття голоду, тому що організм не отримав добової норми вітамінів, мінералів та інших речовин.
- Займалися пізно увечері у спортзалі. Виконуючи вправи, організм спалює калорії та витрачає енергію. Тому для відновлення сили на другу вечерю дозволяється з’їсти яблуко.
Також яблука добре прочищають зуби, масажують ясна і усувають неприємний запах із рота. З цими ж завданнями добре справляються тверді овочі та фрукти.
Аргументи “за” – яблука корисні, на якийсь час притуплюють почуття голоду, не відкладаються в жир. Аргументи “проти” – є протипоказання, викликають апетит, важко перетравлюються.