Google звільнив інженера, який виявив свідомість у ІІ

87
ІІ

Google звільнила старшого інженера-програміста Блейка Лемойна. Він заявляв, що виявив самосвідомість у створюваної компанією нейромережі LaMDA (Language Model for Dialogue Applications). Про це повідомляє Reuters із посиланням на представника корпорації.

Причина звільнення – порушення політики компанії, зокрема правил безпеки даних. Крім того, в Google нагадали, що вважають «цілком необґрунтованими» судження Лемойна щодо нейромережі LaMDA.

«Блейк, як і раніше, вважав за краще наполегливо порушувати чіткі правила політики зайнятості та безпеки даних, які включають необхідність захисту інформації про продукти», – наголосили в американській корпорації.

У середині червня 41-річний Лемойн заявляв, що нейромережа LaMDA, яка використовується при створенні чат-ботів, усвідомлює себе як особистість та виявляє ознаки власної свідомості. Так, за словами інженера, йому здавалося, що він розмовляв не з роботом, а із семирічним хлопчиком, який знає фізику.

Тоді він передав письмовий звіт керівництву компанії, однак те вважало, що аргументація є непереконливою. Так, офіційний представник Google Браян Гебріел заявив, що існує безліч різних свідчень того, що чат-бот не має власної свідомості.

Читайте також:  У Росії закликали заборонити Google та YouTube

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я