Головне джерело води на Марсі визначили завдяки метеоритам

19

Метеоритне «бомбардування» кілька мільярдів років тому принесло на Марс не лише воду, а й органічні речовини, заявили вчені з Копенгагенського університету. Вони відтворили деталі стародавньої історії Червоної планети і зробили висновок, що на ній були присутні «будівельні блоки» для розвитку життя. Science Advanced.

Відомо, що зараз Марс абсолютно сухий. Але дані останніх досліджень показують, що раніше на ньому була присутня вода.

Автори нової наукової роботи виходили з теорії, що воду на Марс принесли метеорити. Дослідники проаналізували склад порід 31 марсіанського метеориту та виявили у них сліди хондритів – насичених водою космічних тіл, які сформувалися у зовнішній частині Сонячної системи. Вони врізалися в кору Марса і вплавилися до неї мільярди років тому.

Вчені розрахували, скільки вологи могли принести ці об’єкти. Комп’ютерна модель показала, що навіть якщо кожен метеорит містив лише 10% води, зрештою вона сприяла б утворенню глобального океану завглибшки 300 метрів. Цей океан повністю покривав би всю планету.

Інші дослідження показали, що хондрити містять як воду, а й складні органічні молекули. Наявність органіки – необхідна умова появи перших живих клітин.

«Два ключові інгредієнти, необхідні для виникнення життя, а саме вода та пребіотична хімія, були доставлені на Марс протягом перших 100 мільйонів років історії планети», – зазначили автори.

Дослідження показали, що у давнину Марс не надто відрізнявся від Землі. Але він так і залишився безлюдним, тоді як на нашій планеті почало поширюватися життя.

Вчені поки що не можуть зрозуміти, чому так сталося, хоча останніми роками їх знання про Марса суттєво розширилися. Так стало відомо, що на Червоній планеті можуть продовжуватися активні вулканічні процеси. Дослідження вказали на можливе вогнище гарячої магми під його поверхнею.

Читайте також:  Скільки склянок води потрібно пити на день

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я