Глава уряду Японії Кісіда відвідає Європу та США

27

На тлі обстановки у сфері глобальної безпеки, яку уряд у Токіо називає “найсерйознішою і найскладнішою” з часів Другої світової війни, прем’єр-міністр Японії вирушає до закордонного турне.

 

Глава уряду Японії Кісіда відвідає Європу та США

У понеділок прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда розпочав тижневу поїздку до Європи та США. Візит до Франції, Італії, Великобританії, Канади та США відбувається в рамках підготовки до саміту G7, який пройде з 19 по 21 травня в рідному місті Кісіди – Хіросімі.

Країни маршруту входять до числа тих, з якими Японія активізувала співробітництво в галузі безпеки у зв’язку з амбіціями Китаю, що зростають, і загрозою, що походить від ракетної та ядерної програм Північної Кореї. Зустріч Кісіди з президентом США Джо Байденом у п’ятницю наприкінці поїздки стане його першим візитом до столиці США з моменту вступу на посаду у жовтні 2021 року.

При Кісіді Японія проводить історичні зміни у своїй безпеці і хоче значно збільшити свої витрати на оборону. У майбутньому оборонний бюджет має становити два відсотки від економічного виробництва країни замість колишнього одного відсотка.

Зміна курсу відбувається перед обстановкою у сфері безпеки, яку уряд у Токіо називає «найсерйознішою і найскладнішою» з часів Другої світової війни. Військова присутність Китаю в регіоні є «найбільшим стратегічним викликом» усіх часів, йдеться в нещодавно прийнятому новому документі з безпеки. Захисна держава Японії, США також формулює його аналогічним чином.

.

Читайте також:  Гіффі чекає багато біженців і у 2023 році

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я