Глава МАГАТЕ вирушає до Росії через побоювання за Запорізьку АЕС

23

Запорізька АЕС є найбільшою атомною електростанцією у Європі. Після вибуху греблі у Каховці є побоювання щодо її охолодження. Глава МАГАТЕ Россі тепер має вирушити до Росії для переговорів.

 

Глава МАГАТЕ вирушає до Росії через побоювання за Запорізьку АЕС

У боротьбі за вирішення проблеми української атомної електростанції у Запоріжжі, яка контролюється Москвою, голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі у п’ятницю вирушить до Росії для переговорів, повідомляє Москва. За повідомленням російського агентства Інтерфакс, заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков сказав, що Гроссі планує зустрітися з Олексієм Ліхачовим, головою московського атомного агентства Росатом, у Калінінградській області Балтійського моря. МАГАТЕ спочатку не підтвердило факту зустрічі.

Минулого тижня Гроссі відвідав електростанцію у постраждалому Запорізькому регіоні, щоб отримати уявлення про ситуацію з безпекою після руйнування греблі у Каховці близько двох тижнів тому. Він охарактеризував ситуацію як серйозну, але стабільну. Найбільша в Європі атомна електростанція отримувала воду з Каховського водосховища, що втрачає воду після руйнування греблі.

Свіжа вода необхідна для охолодження виведених з експлуатації реакторів та ядерних відходів. За даними МАГАТЕ, запасів води у ставках-охолоджувачах ще вистачить на кілька місяців. Проте експерти МАГАТЕ та інших організацій стурбовані безпекою та стійкістю цього тимчасового рішення з урахуванням війни. Росія відкидає вимоги України щодо передачі електростанції.

Читайте також:  Зеленський радий успіхам на фронті

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я