Генна інженерія допомогла вченим дистанційно керувати мозком мух

140
Муха

Дослідницька група під керівництвом нейроінженерів з Університету Райса (США) розробила бездротову технологію, яка дозволяє дистанційно активувати мозкові ланцюги у плодових мушок. Для цього потрібна лише одна секунда.

Вчені розповіли, що для вивчення мозку та лікування неврологічних розладів потрібні точні, але мінімально інвазивні методи. Одним із таких методів може стати дистанційне керування нейронними ланцюгами за допомогою магнітних полів.

Фахівці поки що не можуть здійснити таке на практиці. Але автори нового дослідження зробили “важливий крок уперед”, наблизивши швидкість зовнішнього управління до природної швидкості роботи мозку.

В експерименті взяли участь фахівці у галузі генної інженерії, нанотехнологій та електротехніки. За допомогою генної інженерії вони досягли експресії термочутливих іонних каналів у нейронах, які контролюють поведінку мушки. Канали активувалися за допомогою наночастинок заліза.

Мух посадили у спеціальну клітину та активували магнітне поле. Наночастинки перетворювали магнітну енергію на тепло, відкривали канали і пробуджували нейрони. Приблизно через 0,5 секунд після сигналу мухи приймали позу з розправленими крилами.

Вчені підкреслили, що кінцева мета їх експериментів – створення технології лікування людей. Так, вони планують навчитися активувати певні галузі мозку людини без хірургічного втручання. Але доведеться провести ще багато досліджень та експериментів, щоб досягти природної точності роботи мозку.

Читайте також:  Техніки зйомки, для яких точно знадобиться штатив

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я