Людський мозок реагує на образи яскравіші, ніж на похвалу

44
Мозок

Людський мозок реагує на сильніші образи, ніж на похвалу, з’ясували вчені з Утрехтського університету. При цьому реакція не залежить від контексту, де пролунали неприємні слова.

Відомо, що є соціальним видом. Міжособистісні стосунки мають для нас велике значення і слова відіграють у цих відносинах вирішальну роль. Нове дослідження надало вченим «унікальну можливість» вивчити взаємозв’язок між мовою та емоціями.

Автори дослідження зібрали групу із 79 жінок. Зміни в їхньому емоційному стані відстежували завдяки ЕЕГ та електродам.
Учасницям прочитали серію тверджень. Одні були образливими (наприклад, «Лінда жахлива»), інші хвалебними («Лінда чудова»), треті нейтральними («Лінда – уродженка Нідерландів»). У частині прикладів називали власне ім’я жінки, у частині – чуже.

Спостереження показали, що у відповідь образи мозок жінок видавав «стійку реакцію». Це відбувалося навіть тоді, коли вона чула чуже ім’я. Негативний ефект не знижувався навіть після кількох повторень.

Вчені зробили висновок, що мозок демонструє «підвищену чутливість» до образ. Він реагує на них так само, як на «невелику ляпас». Негативні слова миттєво привертають увагу, тоді як хвалебні слова не викликають такого явного відгуку.

Дослідники наголосили, що експеримент проводився у лабораторних умовах. Жінки не мали безпосереднього контакту з авторами висловлювань.

«Але навіть у такій ситуації словесні образи все одно можуть достукатися до вас, незалежно від того, про кого йдеться», – зазначили експерти.

Раніше вчені досліджували причини розвитку складного мовлення у людини. Вони виявили спеціальні структури мозку, характерні саме для Homo sapiens.

Читайте також:  Названо час появи перших теплокровних тварин на Землі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я