Гаук: Політичний пацифізм етично незбагненний

25

Колишній президент Німеччини Йоахім Гаук висловився за чітку та сильну підтримку України, яка зазнає нападів з боку Росії. Він сказав, що в цій війні явно були агресор і жертва, і не було, як це часто буває в житті, що в конфлікті так чи інакше винні обидва. «Тут явно є винний і жертва», – сказав Гаук у п’ятницю в кулуарах Європейської зустрічі молоді християнської екуменічної громади Тезе у Ростоку, де він взяв участь у полуденній молитві.

Він сказав, що правильна політика підтримуватиме атакованих. У нього самого були проблеми з політичним пацифізмом. Пацифізм як індивідуальне рішення «гідний поваги та пошани». «Політика пацифізму, яка не наважується стати на чийсь бік, навіть коли жертви та злочинці чітко впізнавані, незрозуміла мені з етичної точки зору, і, до речі, також незрозуміла з релігійної точки зору», – продовжив Гаук.

Він виступає за сильну підтримку жертви нападу. «З цієї точки зору я вдячний, що наш уряд приймає чийсь бік, федеральний президент (Франк-Вальтер Штайнмаєр) навіть сказав про зло, з яким ми тут стикаємося. Однак я також належу до тих, хто каже, що ми могли б зробити трохи більше, щоб допомогти жертвам нападів».

.

Читайте також:  Бербок: переговори з Путіним неможливі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я