Фрази, якими можна зрозуміти, що сім’я перебуває на межі розлучення

39

Під час сварки люди часто можуть кидатися образливими словами, про які потім шкодують. Проте є фрази, які видають бажання чоловіка чи дружини розлучитися.

Наприклад, як зазначає сімейний психотерапевт Карі Керолл, тривожним дзвіночком може стати фраза “Нам не варто було зустрічатися / Я шкодую, що познайомився з тобою”.

Подібні жалю, навіть висловлені в запалі гніву, показують: у відносинах є проблеми. Коли всі позитивні спогади про початок романтичних відносин зникають із пам’яті, партнери починають віддалятися один від одного. Іноді це означає, що у своїй голові вони вже дійшли сумного висновку: стосунки із самого початку були приречені.

Інша фраза, яка може стати симптомом близького розлучення, – «Ти ніколи… / Ти завжди…». Дуже небезпечно часто використовувати подібні узагальнення у обвинувальному ключі. Як попереджає психотерапевт Марні Фейєрман, згодом є ризик повірити в ці слова та просто втратити бажання миритися. Крім того, на проблеми у відносинах вказують спроби уникнути відвертої розмови, пише Doctor Piter. Наприклад, людина може виставляти емоційний бар’єр за допомогою фрази “Я не хочу сваритися”.

Ці необразливі на перший погляд слова нерідко люди вимовляють, коли їм здається, що розмови немає сенсу, все одно їх позицію і почуття ніхто не почує. Однак, якщо не робити спроб поговорити і розібратися в джерелі проблеми, внутрішній конфлікт зростатиме. У перспективі така справа може дійти і до розлучення.

Крім того, підкреслює Карі Керолл, ознаками швидкого розлучення можуть стати претензії про несправедливий розподіл обов’язків і сексуальну відстороненість. Тому, якщо ви цінуєте стосунки та почули такі слова від партнера, не тікайте від проблеми, постарайтеся виправити ситуацію.

Читайте також:  Чого варто уникати, коли просите підвищити зарплату?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я