Інформація не може бути підтверджена незалежними експертами. Спочатку Київ ніяк не прокоментував ситуацію. Президент України Володимир Зеленський неодноразово наголошував на тому, що його країна готова до давно оголошеного контрнаступу для звільнення своїх територій від російської окупації.
Росія вторглася до сусідньої країни 24 лютого 2022 року і наразі окупує близько 20 відсотків території України, включаючи Донецьку область.
У своєму вчорашньому вечірньому зверненні президент України не згадав про початок наступу. Зеленський повідомив, що з початку російської агресивної війни загинуло щонайменше 485 дітей. Це лише ті жертви, дані про які були офіційно зареєстровані. Насправді їх кількість набагато більша.
Росія стверджує, що зірвала наступ, а Київ нагадує про депортованих дітей
Зеленський згадав про понад 19 500 українських дітей, які були вивезені з-під українських обстрілів з окупованих територій до Росії – він вважає це депортацією. «Досі вдалося повернути маленьких українців лише у 370 випадках», – сказав глава держави.
У зв’язку із повідомленнями про депортацію українських дітей Міжнародний кримінальний суд у середині березня цього року видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та російського уповноваженого з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Юридичне звинувачення – військові злочини.
У російському прикордонному регіоні знову спалахують бої
Тим часом у прикордонній Білгородській області Росії знову спалахнули бої між армією та добровольчими загонами, що воюють разом з українцями. Губернатор В’ячеслав Гладков підтвердив факт бойових дій у селі Нова Таволшанка. Міністерство оборони Росії заявило, що вдалося запобігти переправі «диверсійно-розвідувальної групи українських терористів» через річку.
У Білгородській області вже деякий час відбуваються постійні бої та напади, в яких Москва завжди звинувачує Київ. Проте насправді зловмисниками цього разу знову виявилися члени так званого «Російського добровольчого корпусу», який воює на боці українців, але складається з російських націоналістів.
Декілька членів цієї воєнізованої організації також опублікували вчора відео, в якому вони стверджують, що захопили кілька солдатів російської армії та хочуть передати їх українській стороні.
Глава ПВК звинувачує армію у мінуванні шляхів відступу
Глава російського найманського угруповання Вагнер знову виступив із серйозними звинуваченнями на адресу регулярної російської армії. За словами Євгена Пригожина, у середині травня солдати замінували дорогу, якою його бійці хотіли виїхати із захопленого східноукраїнського міста Бахмут.
Він також опублікував документ, який видається за звіт про операцію від середини травня, в якому також згадуються перестрілки між найманцями «Вагнера» та солдатами. Перевірити ці твердження не вдалося. Міністерство оборони у Москві не дало коментарів.
Понад 15 місяців після вторгнення в Україну в російському військовому керівництві йде боротьба за владу, яка чітко видно. Пригожин неодноразово виступав проти міністра оборони Сергія Шойгу, звинувачуючи його у поганому веденні війни та недостатньому постачанні боєприпасів бійців «Вагнера».
Секретна доповідь про військові проблеми Москви
Тим часом, згідно з дослідженням журналістів-розслідувачів, російські військові випадково опублікували текст про проблеми мобілізації для війни проти України – і незабаром знову його видалили. Російський портал The Insider опублікував посилання на запис у веб-архіві, де текст все ще можна подивитися.
У документі, який, згідно з повідомленням, був ненадовго розміщений в онлайн-журналі Міністерства оборони Росії, російський мобілізаційний офіцер Євген Бурдинський назвав дві основні проблеми через хвилю призову восени минулого року: «неготовність частини суспільства до виконання військових обов’язків» та «забезпечення військової технікою та житлом особового складу».
Передвиборна кампанія у США: Хейлі просить підтримки для України
Кандидат у президенти США від Республіканської партії Ніккі Хейлі зайняла чітку позицію щодо російської агресивної війни в Україні під час відповіді на питання громадян на американському каналі CNN. Підтримка України – це також захист свободи та припинення тиранії у всьому світі, сказала вона під час виступу в Де-Мойні в штаті Айова вчора ввечері (за місцевим часом).
51-річна жінка, яка була послом США в ООН з 2017 по 2018 рік, таким чином чітко диференціювала себе від свого найсильнішого внутрішньопартійного суперника та колишнього лідера Дональда Трампа. «Йдеться не лише про Україну, ця війна – про свободу», – продовжила вона.
Що стає важливим сьогодні
Міністр закордонних справ Анналена Баєрбок (Зелені) та міністр праці Хубертус Хайль (СДПН) цього понеділка розпочинають спільний триденний візит до Бразилії. Для Баєрбок фокусом їхніх політичних переговорів у столиці Бразиліа, ймовірно, стануть, серед іншого, стосунки господарів із російським президентом Путіним в умовах агресивної війни Росії проти України.