“Фінляндія як наш сусід постраждає першою”

14

Фінляндія та Росія мають загальний сухопутний кордон довжиною 1340 км. Після нападу Росії на Україну Гельсінкі відмовляється від свого багаторічного військового нейтралітету та вступає до НАТО. Російський дипломат оголошує, що «миру та спокою» настав кінець.

Росія знову загрожує новому члену НАТО Фінляндії воєнним конфліктом. Фінляндія стане першою країною, яка постраждає від ескалації напруги між Росією та НАТО, заявив російський дипломат Михайло Ульянов в інтерв’ю державному інформаційному агентству РІА. «Вони жили тихо і мирно, поки раптом не опинилися між Росією та НАТО як член цього альянсу», – пояснив постійний представник Росії при міжнародних організаціях у Відні. «Але вони наші сусіди, вони першими постраждають, якщо, не дай Боже, відбудеться ескалація».

За кілька днів до Різдва президент Росії Володимир Путін уже виступив із подібною загрозою. “Усі попередні суперечки, у тому числі територіальні, були врегульовані у XX столітті”, – сказав Путін у телевізійному інтерв’ю. «Раніше проблем не було, а тепер будуть». Тепер Росія створить Ленінградський військовий округ навколо Санкт-Петербурга на північному заході країни та розмістить там військові частини. “Навіщо їм це потрібно?” – Запитав він сусідню країну.

Оборонна угода зі США

Фінляндію та Росію поділяє 1340-кілометровий сухопутний кордон. Після нападу Росії на Україну Гельсінкі відмовився від свого давнього військового нейтралітету і подав заявку на вступ до НАТО, щоб захистити себе від Росії. як і Швеція. Нещодавно Фінляндія підписала нову оборонну угоду зі США: вона надає американським військовим доступ до 15 фінських баз.

У середу російська оборонна компанія “Ростех” оголосила, що її нові артилерійські системи незабаром будуть розміщені на кордоні з Фінляндією та Норвегією. Випробування нових самохідних гаубиць «Коаліція-СВ» завершено, і вже почалося їхнє серійне виробництво, повідомив генеральний директор Ростеха Сергій Чемезов державному інформаційному агентству РІА. Першу серійну партію буде поставлено до кінця 2023 року. “Я думаю, що найближчим часом вони будуть розгорнуті там, тому що гаубиці такого класу необхідні для того, щоб перевершити західні зразки артилерії за дальністю стрілянини”.

Читайте також:  Атака ATACMS з авіабаз: У Лондоні оцінили наслідки

Нещодавно уряд Фінляндії оголосив, що після нетривалого відкриття східного кордону з Росією її знову буде закрито. Вона буде закрито до 14 січня, оголосила міністр внутрішніх справ Марі Рантанен за кілька днів до Різдва Гельсінкі звинувачує Москву в тому, що вона навмисно переправляє мігрантів до свого західного сусіда, щоби дестабілізувати обстановку.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я