Фінляндія готова вступити до НАТО без Швеції

13

У ситуації з безпекою в Європі скандинавські партнери хочуть вступити до НАТО. У випадку Швеції Туреччина блокує це. Фінляндія зараз розглядає можливість вступу до союзу без свого давнього союзника.

 

Фінляндія готова вступити до НАТО без Швеції

Після різких заяв президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана щодо членства Швеції в НАТО Фінляндія вперше відкрита для можливого вступу до альянсу без свого скандинавського партнера.

“Фінляндія змушена розглянути питання про вступ до НАТО без свого давнього союзника Швеції”, заявив міністр закордонних справ Пекка Хаавісто в інтерв’ю фінській радіостанції Yle.

Звичайно, з точки зору безпеки двох країн абсолютно вірний варіант – це рухатися вперед разом, сказав Хаавісто. Однак, за його словами, потрібно бути готовим до переоцінки ситуації, якщо виявиться, що шведська заявка до НАТО забуксує у довгостроковій перспективі. За його словами, ще зарано займати якусь позицію з цього питання.

Після спалення Корану ісламофобським провокатором Ердоган заявив, що не підтримає Швецію

У понеділок увечері Ердоган заявив у світлі спалення Корану ісламофобським провокатором у Стокгольмі, що Швеція не може розраховувати на підтримку Туреччини щодо членства в НАТО. «Якщо ви не виявляєте повагу до Турецької Республіки або релігійних переконань мусульман, то ви не зможете отримати від нас жодної підтримки щодо НАТО», – сказав він в Анкарі. Хаавісто сказав, що подібні протести не грають на руку безпеки Фінляндії та Швеції.

Член НАТО Туреччина вже кілька місяців блокує прийом до НАТО Швеції та Фінляндії. Вона звинувачує Швецію, зокрема, у підтримці терористичних організацій, як-от заборонена Курдська робітнича партія (КРП). І вимагає екстрадиції кількох людей, яких Анкара вважає терористами. Усі 30 членів НАТО повинні ратифікувати заявки на членство, 28 вже зробили це – не вистачає лише Туреччини та Угорщини.

Читайте також:  Беттіна Мартін вирушила до канадського Галіфаксу.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я