Еритрейські діаспори фінансують війну у Тиграї

11

Парламентарі Великобританії побоюються, що 2% збір із еритрейців за кордоном розпалює війну в ефіопському регіоні.

Еритрейські діаспори фінансують війну у Тиграї.

Оскільки еритрейські діаспори фінансують війну, депутати та члени Палати лордів хочуть, щоб уряд почав «повне, офіційне та повністю фінансоване» громадське розслідування. Воно відноситься до збору 2% податку у Великій Британії.

Вони також закликали столичну поліцію та її відділ парламентського та дипломатичного захисту провести спеціальне розслідування. До нього відносяться як недавні, і минулі докази, отримані щодо податку. Поліцію закликають опублікувати висновки та переслідувати звинувачених у злочинах, у тому числі колишніх співробітників консульства.

Вважається, що податок, який стягують із еритрейців за кордоном, йде на фінансування проектів розвитку. Він збирається дипломатичними та консульськими установами Еритреї по всьому світу. Його несплата фактично позбавляє людей можливості отримувати консульську допомогу чи допомогу від держави. Це особливо критично, якщо громадянин хоче отримати паспорт чи продати нерухомість в Еритреї.

2011 року резолюція Ради безпеки ООН, підтримана Великобританією, засудила податок. Сполучене Королівство звинуватило Еритрею у використанні грошей для дестабілізації ситуації в Африканському Розі. Незрозуміло, скільки грошей Еритрея заробляє на податках і як вони витрачаються. Країна не оприлюднює свої фінансові звіти.

Еритрейські діаспори фінансують війну у Тиграї.  ООН висловила занепокоєння з приводу 2% податку.  Фото: Tatohra/shutterstock.com

Однак у звіті, опублікованому парламентською групою цього тижня, йдеться: «Цілком ймовірно, що кошти, зібрані за допомогою податку, витрачаються на військові потреби».

Еритрейські війська борються разом із урядом Ефіопії у війні проти Народно-визвольного фронту Тиграю (НОФТ). Війна розпочалася у 2020 році. У середу шляхом переговорів було досягнуто припинення бойових дій.

Співголова парламентської групи Лорд Альтон вважає, що Еритрея відчуває гостру нестачу коштів. Однак вона все одно закликає своїх громадян брати участь у цій безглуздій та жорстокій війні.

Читайте також:  Розвиток ситуації навколо Імрана Хана

Якщо збір цього податку буде припинено, то Еритреї набагато складніше вести війну в Ефіопії. Британський уряд раніше висловлював занепокоєння щодо цієї ситуації офіційним особам Еритреї.

Еритрейські діаспори фінансують війну в Тиграї: свідчення еритрейського чиновника

Фатхі Осман, колишній еритрейський чиновник, сказав, що цей податок був витрачений на війну у Тиграї. «Уряд не має інших прибутків, що вони можуть зробити? Я пам’ятаю, під час війни з Ефіопією 1998 року вони випустили облігації та дозволили еритрейцям, які живуть за кордоном, купити їх, щоб вони могли фінансувати війну», — каже чиновник.

Осман, який був заступником посла у Саудівській Аравії до 2012 року, зробив уточнення. Згідно з ним, посольство Еритреї в Саудівській Аравії кожні три місяці отримувало близько 3 мільйонів саудівських ріалів від еритрейців, що проживають в країні. “Це близько 4 мільйонів доларів на рік тільки від величезної еритрейської діаспори, яка проживає в Саудівській Аравії”, – сказав він.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я