Екоактивісти блокують доступ RWE до села Лютцерат

36

У селі Лютцерат планують знову добувати вугілля – тож зараз у покинутих будинках оселилися кліматичні активісти. Арсенал протесту розширюється: у понеділок вони влаштували барикади, що горять, і встановили високі триноги на під’їзній дорозі. Хто виграє протистояння?

 

Відновлення видобутку бурого вугілля може дорого обійтися компанії RWE

У понеділок люди в білому розташувалися за барикадою, що горіла, на під’їзній дорозі до села Лютцерат, де зібралися добувати буре вугілля. Екоактивісти блокують доступ до села. “Сьогодні поліція оголосила, що прибере барикади, які ми встановили для захисту села”, – сказала Юлія Рідель, представник ініціативи Lützerath lebt. Один активіст із альянсу «Останнє покоління» звично приклеїв руку до асфальту під’їзної дороги. Інший в очікуванні поліції сидів на вперше високої триноги (на фото).

Представник поліції повідомив, що евакуація мешканців Лютцерату у понеділок не планується. Однак, у разі потреби, доведеться розчистити під’їзні шляхи, щоб енергетична компанія RWE могла проїхати зі своєю будівельною технікою. За даними RWE, всі три путівці поблизу Лютцерату були повністю блоковані в понеділок.

Екоактивісти блокують доступ: вони боротимуться за Лютцерат

У Лютцераті, неподалік Еркеленца в районі Хайнсберг, знову добуватиметься вугілля. Активісти, які хочуть обороняти село, живуть у будинках, колишні мешканці яких переїхали. Вони не бачать необхідності у видобутку та спалюванні вугілля. Проте закон не на їхньому боці: земля та будинки належать енергетичній компанії RWE. Вона заявила, що використання кар’єру Lützerath цієї зими необхідно для забезпечення надійного постачання електростанцій у розпал енергетичної кризи.

З досвіду попередніх зіткнень з активістами і очікується, що Лютцерат чинитиме опір уперто, але буде звільнений до кінця січня. Влада району Хайнсберг видала розпорядження, яке забороняє людям перебувати в селі. Якщо його не буде виконано, це стане підставою «для вжиття заходів з евакуації з 10 січня», йдеться у повідомленні округу.

Читайте також:  США допомагають Україні з координатами мети

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я