Добрі відносини між Москвою та Берліном підірвані

7

У своїй промові на інавгурації нових послів у Москві глава Кремля Путін критикує «саботаж Північного потоку» та звинувачує уряд Німеччини у настанні льодовикового періоду.

Глава держави – Путін: добрі відносини між Москвою та Берліном підірвані

На церемонії інавгурації нових послів у Москві президент Росії Володимир Путін висловив жаль із приводу припинення тривалої економічної співпраці з Німеччиною після початку агресивної війни Росії проти України.

«Ця співпраця (в енергетичній сфері) була буквально підірвана – у тому числі саботажем «Північного потоку», – сказав Путін новому послу Німеччини в Москві Олександру Графу Ламбсдорфу. Відносини між Берліном і Москвою були заморожені «не з нашої ініціативи», нарік Путін у своїй промові в Кремлі, яка транслювалася державним телебаченням.

Путін: Росія готова до відновлення відносин

71-річний Путін звинуватив німецький уряд у настанні нового льодовикового періоду, який не є вигідним ні Німеччині, ні Росії, ні всьому європейському континенту. Росія завжди була надійним постачальником енергоресурсів і готова до відновлення відносин, наголосив Путін. Минулого року Росія продовжувала скорочувати постачання газу до Німеччини газопроводом «Північний потік – 1», а у вересні нібито повністю припинила їх з технічних причин – незадовго до того, як газопровід був пошкоджений вибухом у Балтійському морі.

Ламбсдорф був не єдиним із 21 новопризначеного посла, який зазнав критики. Дипломати з інших європейських країн, Австралії, Південної Кореї та Сінгапуру також звинуватили Путіна у ворожій політиці своїх урядів щодо Росії.

На церемонії у Кремлі президент стояв на великій відстані від послів, виправдовуючи це санітарними нормами, які все ще діють у зв’язку з пандемією коронавірусу. Він змусив міжнародних дипломатів чекати через свій візит на виставку, де зустрів гостей набагато ближче.

Читайте також:  Компанія Walt Disney відзначить своє 100-річчя

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я