Depseek проти Чатгпта. Війна нейронних мереж

10

Китайська нейронна мережа DeepSeek знизила фондовий ринок США. Це стало найпопулярнішою програмою AppStore з більш ніж 20 мільйонами користувачів. Всього за 20 днів його життя. Яка таємниця вгору і як лідер племені штучного інтелекту – American Chatgpt?

Depseek проти Чатгпта. Війна нейронних мереж за те, що вона має людину

Підйом DeepSeek дійсно вражає і ставить під сумнів технологічне лідерство США. Розробники китайської нейронної мережі стверджують, що вона дешевша, споживає менше електроенергії та обчислювальної потужності, ніж американський конкурент – Chatgpt.

Історія створеного DeepSeek (фрагмент).

Синій кит

Китайська мова модель AI стала доступною для безкоштовного завантаження в App Store та Google Play 20 січня.

На логотипі – синій кит у білому океані. DeepSeek можна перекласти як “Глибокий пошук”.

У магазині Apple App, додаток DeepSeek зайняв перше місце у 157 країнах. До кінця січня аудиторія нейронної мережі досягає 22,15 мільйонів людей на день.

Це менше, ніж чатгпт (55 мільйонів), але навіть не вечір. Американський дітища Ilona Mask та Microsoft працюють більше двох років, і китайської нейронної мережі не існує протягом місяця.

У той же час конкуренти показують порівнянні результати спілкування з людиною. Вони допомагають вирішити різні проблеми, відповідати на проблеми домогосподарств, здатні висловити емоції. Програміст розповість, як написати потрібний код та домогосподарку – як готувати Борш.

Ліворуч DeepSeek, на правому чаті.

Підзаголовка: що найпопулярніше?

Обидві нейронні мережі стверджують, що вони не зберігають і не використовують дані своїх перевізників. Але, враховуючи особливу близькість DeepSeek до китайської держави, експерти сумніваються у об'єктивності цієї мовної моделі. Це підпорядковується китайській цензурі. Існує страх, що комуністична партія може отримати доступ до даних користувачів.

Однак чатгпт можна підозрювати в спеціальній настройці.

Читайте також:  Вчені з'ясували, де знаходилася прабатьківщина всіх існуючих та вимерлих пінгвінів

Depseek проти Чатгпта. Війна нейронних мереж за володіння людини. На фото: Роман Фіцялен, засновник проекту Bluemind IA.

Творець Медичної нейронної мережі та засновник проекту Bluemind IA Роман Фіцджален вважає, що в той час, як Openia (Chatgpt) обходить китайським колегою здатністю спілкуватися з людиною. Американська модель більш точно налаштована на співрозмовник і дає більше людських відповідей.

Але DeepSeek також має Незаперечні перевагиРоман вірить.

«Найбільша перевага DeepSeek полягає в тому, що це модель OpenSource, тобто ви можете фізично завантажити її. Це великий плюс. Чому? Якщо ми поговоримо про OpenIA, то вона не розкриває свою модель. Ви не можете завантажити його, ви можете підключитися до їх моделі лише за допомогою IP, встановити з'єднання та продовжувати спілкуватися. І не всі компанії готові прийняти таку модель. Багато хто працює з чутливими даними і не готові зберігати свої діалоги з нейронними мережами на третьому партії. І, звичайно, коли у вас є можливість завантажити модель на своїх серверах, зберегти її, і ви ніколи не підете – це, звичайно, це безсумнівний плюс. Це безсумнівна перевага DeepSeek.

Як людство протистоять Ай?

У суперництві нейронних мереж та мовних моделей держава втручається не без задоволення.

Загроза в китайському штучному інтелекті спостерігається на обох півкулях. Співробітникам заборонено використовувати DeepSeek у США, Австралії, Південній Кореї, Тайвані, Італії та інших країнах.

У Німеччині вони збираються перевірити китайську нейронну мережу на наявність витоків даних.

Однак досвід заборони Chatgpt показує, що будь -яка заборона може бути обхідною.

А як щодо Німеччини?

Однак відбудеться перша любов до китайської нейронної мережі. Додаток залишила перше місце у верхній частині найпопулярніших програм у Сполучених Штатах. Чатгпт знову випереджає старту від Середнього Королівства.

А як щодо Німеччини? Чи може Європа конкурувати з лідерами гонки за штучний інтелект?

Читайте також:  Франкфурт проти скандального мера: Фельдман іде

Поки що німці довго користуються. Німеччина, звичайно, входить до числа світових лідерів за значенням науково -дослідних публікацій з штучного інтелекту. Щодо кількості стартапів у цій місцевості, відряджені лише Кремнієва долина, Париж та Лондон. Але Німеччина ще не може запропонувати готову конкурентоспроможну нейронну мережу.

Роман Фіцджален вважає, що досягнення країни в галузі ШІ допоможуть країні в майбутньому.

«Існують певні нюанси, які впливають на швидкість розвитку ШІ в різних країнах. Німеччина – країна консервативних поглядів, тут трохи насторожено все нове. Вони турбуються про штучний інтелект. Я думаю, що необхідний період тестування, під час якого керівництво країни та людей вирішить, що розвиток ШІ важливий і необхідний для конкуренції на світовому ринку.

Хвилювання навколо нової китайської нейронної мережі спонукає весь ринок AI. Новий уряд США обіцяє інвестувати 500 мільярдів доларів у розвиток інфраструктури нейронної мережі.

Chatgpt виробляє нову версію O3-Mini, а інші нейронні мережі не спить.

Війна за право розмовляти з людиною все ще йде з різним успіхом.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я