Демонстрації на підтримку Палестини у Німеччині

39

ХАМАС атакував Ізраїль, тепер Ізраїль загрожує контрнаступом: конфлікт загострює ситуацію і в Німеччині. Федеральний міністр внутрішніх справ обіцяє євреям особливий захист.

Демонстрації на підтримку Палестини у Німеччині

Демонстрації на підтримку Палестини у Німеччині

Після терористичної атаки на Ізраїль ісламістського руху ХАМАС сотні людей спробували провести у вихідні в Німеччині демонстрацію на підтримку Палестини, а також проти атак Ізраїлю у відповідь.

У Берліні та Франкфурті-на-Майні збори були заборонені, і в них втрутилася поліція. Акції протесту були дозволені в Кельні та Дюссельдорфі. У деяких випадках прийшло набагато більше людей, ніж було зареєстровано. Крім того, багато євреїв у Німеччині через напружену атмосферу ще більше, ніж зазвичай, стурбовані своєю безпекою.

Федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер пообіцяла їм посилити захист. «Жахливо, що у багатьох сім’ях є велика занепокоєння», – сказала політик СДПН в інтерв’ю газеті Bild am Sonntag. «Безумовно, це робить ще важливішим сигнал: «Ми твердо стоїмо на вашому боці! Ми зробимо все для вашого захисту». Найвищим пріоритетом, за її словами, є захист євреїв у Німеччині, а також єврейських та ізраїльських установ. “Захист був посилений ще раз”, – сказала Фезер. Крім того, міністр внутрішніх справ заявила: «Ми також використовуватимемо всі законні можливості для висилки прихильників ХАМАСу».

Крім того, Олександр Добриндт, голова парламентської фракції ХДС, заявив у «Бамс»: «Нам необхідний послідовний та жорсткий курс проти ненависників євреїв та Ізраїлю». Без визнання права Ізраїлю на існування притулок чи інший статус захисту у Німеччині більше не мають надаватися».

Нові мітинги у Берліні

Деякі демонстранти минулого тижня у районі Берлін-Нойкельн вітали напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня. Внаслідок чого політики аж до федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра відреагували на це з обуренням. Побоюючись нових екстремістських виступів, берлінська поліція запровадила заборону проведення демонстрацій.

Читайте також:  Інтриги навколо англійського прем'єра Сунака

Тим не менш, у неділю вдень на Потсдамській площі в районі Берлін-Мітте зібралося близько 1000 демонстрантів пропалестинських. За словами представника поліції, співробітники екстрених служб попросили учасників залишити площу. Однак натомість до них спочатку приєдналося ще більше людей.

У вихідні також пройшли акції в районі Берлін-Нойкельн. Увечері в суботу, за спостереженнями кореспондента агентства dpa, було влаштовано гучні вибухи петард та скандування Free Palastine. Поліція втрутилася і тимчасово затримала кількох людей. Троє людей чинили опір, за словами поліцейських. Крім того, час від часу демонстрантів кидали пляшки.

Заборона акції протесту у Франкфурті-на-Майні

У Франкфурті-на-Майні зареєстрована на суботу пропалестинська демонстрація була остаточно заборонена після судового розгляду. Можливі учасники мітингу залишили площу Opernplatz після кількох прохань та видворень, про що повідомили співробітники поліції. Проте часом близько 200–300 демонстрантів продовжували ходу центром міста, скандуючи «Німеччина фінансує, Ізраїль бомбить» та «Свободу Палестині». У цей же час у Франкфурті також проходили проізраїльські мітинги.

Демонстрації у Кельні та Дюссельдорфі

Адміністративний суд Кельна скасував заборону проведення пропалестинської демонстрації в безпосередній близькості від проізраїльського мітингу. Крім того, поліція заборонила проведення заходу на площі Хоймаркт у п’ятницю, пославшись на очевидні ознаки підвищеної безпеки. Проте суд із цим не погодився.

На демонстрацію під назвою «Вільна Палестина» у Дюссельдорфі було зареєстровано 50 осіб, але у суботу вдень, за словами представника поліції, прийшло близько 700 осіб. Однак, незважаючи на емоційну атмосферу, поліція не зареєструвала жодних інцидентів. У відповідь на атаки ХАМАС Ізраїль загрожує розпочати наземний наступ на сектор Газа. Це може ще більше розжарити ситуацію і в Німеччині.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я