Декілька партій наполягають на створенні Ради національної безпеки

10

Своєю Стратегією національної безпеки федеральний уряд подав відповідь на нову ситуацію в Європі. Політики з кількох партій упускають важливий будівельний блок.

 

Декілька партій наполягають на створенні Ради національної безпеки

У ході дебатів у Бундестазі щодо нової безпекової стратегії уряду політики з кількох партій знову закликали до створення Ради національної безпеки.

«Стратегія національної безпеки має поєднувати всіх національних суб’єктів для забезпечення безпеки нашої країни. Рада національної безпеки була б правильним інструментом для цього», – сказав представник із зовнішньої політики опозиційної парламентської групи ХДС/ХСС Юрген Хардт. «Ви упустили цю можливість. Але, можливо, ви зможете надолужити втрачене та вилікувати його відповідним чином».

У середу, після кількох місяців обговорень, федеральний кабінет міністрів прийняв стратегію безпеки, яка вперше пов’язує всі питання, що стосуються безпеки, від оснащення бундесверу до боротьби зі зміною клімату та боротьби зі стихійними лихами. Мета – краще озброїти Німеччину проти зростаючих загроз усередині країни та за її межами. Уряди земель та опозиційні партії критикували, що вони не були достатньо залучені до процесу.

“Однак один пункт (…) фактично відсутній”

«Стратегія торкається фундаментальних потреб нашої країни в галузі безпеки. Вона визначає нашу ідентичність у сфері безпеки, наші цінності, а також наші національні інтереси», – сказав експерт із зовнішньої політики ВДП Олександр Граф Ламбсдорф, чия партія керує країною разом із СДПН та «зеленими». «Однак один пункт, і я говорю про це тут від імені моєї парламентської групи, справді відсутній. Це створення Ради національної безпеки».

На початку дебатів міністр закордонних справ Анналена Баєрбок (Зелені) заявила, що у цьому програмному документі федеральний уряд проводить політику комплексної безпеки, яка охоплює всі сфери життя. «У цій безпековій стратегії ми також чітко заявляємо, що цінності та інтереси не суперечать один одному, а відданість демократії, правам людини, верховенству закону та міжнародному порядку служить нашим інтересам безпеки та нашим економічним інтересам», – сказала вона.

Читайте також:  Ламбрехт у Нігері – планується нова місія ЄС

«Рада національної безпеки стала жертвою внутрішніх розбіжностей»

Політик AfD Йоахім Вундрак розкритикував той факт, що, віддавши міністерству закордонних справ керівну роль, не було усунуто головного недоліку старого рішення. За його словами, як і у всіх інших відповідних країнах, стратегія національної безпеки «має бути абсолютним головним пріоритетом». «Крім того, ми вважаємо, що реалізація цієї стратегії та її подальший розвиток мають бути постійно доручені Раді національної безпеки за федерального канцлера. Крім того, має бути створений постійний орган парламентського контролю над цією Радою безпеки», – Зажадав Вундрак, генерал-лейтенант бундесверу у відставці. Він поскаржився, що Рада національної безпеки стала жертвою внутрішніх коаліційних розбирань.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я