Цукор викликає звикання у 8 разів сильніше, ніж кокаїн – це вельми шокуючий факт. Фактично, люди повільно вбивають самі себе, не усвідомлюючи цього. То чи справді цукор заслуговує на страшне звання “біла смерть” чи це перебільшення?
Зменшення солодощів у щоденному раціоні добре позначиться на фізичному стані та загальному самопочутті, кажуть практично усі лікарі. Розглянемо докладно, у чому полягає користь відмовитися від цукру.
Нормалізується вага
Найочевидніша причина – зниження ваги. Різні булочки та шоколадки – джерело зайвих калорій. З’їдене тістечко швидко подарує почуття ситості та задоволення за рахунок різкого стрибка цукру в крові. Однак через нетривалий час знову захочеться чогось солоденького. Це порочне коло, яке часто призводить до переїдання чи ожиріння.
Якщо відмовитись від цукру, залежність від їжі пропаде, а зайві кілограми почнуть поступово йти. Крім того, рецептори язика, не роздратовані яскравими уподобаннями десертів, стануть більш чутливими до різних відтінків. Тож задоволення від простих страв буде навіть більшим.
Налагодиться робота ШКТ
Десерти та випічка – дуже важка для перетравлення їжа. За все задоволення, яке отримує наш мозок, доводиться розплачуватись шлунково-кишковому тракту. Надмірна кількість цукру погано впливає на мікрофлору кишківника.
Якщо без солодкого ніяк заміняйте його свіжими фруктами. Вони містять клітковину, яка добре впливає на травлення. Шлунок точно скаже вам спасибі.
Поліпшиться стан шкіри
Надмірне споживання солодкого часто стає причиною тьмяного кольору обличчя, темних кіл під очима і висипу вугрів. Все тому, що цукор провокує запальні процеси в організмі, які сприяють появі акне.
Надлишок солодкого також призводить до зниження вироблення гіалуронової кислоти та зневоднення. Через це починає інтенсивніше вироблятися шкірне сало, а пори закупорюються. Забравши з меню солодощі, ви помітите позитивні зміни на шкірі вже за два-три тижні: кількість прищів зменшиться, а колір шкіри стане більш рівним.
Зменшиться ризик захворювань
Зловживання солодким позначається негативно по всьому організмі. Цукор може спровокувати розвиток діабету, карієсу, печінкової та ниркової недостатності. Люди, які страждають на ожиріння, частіше схильні до серцево-судинних захворювань. Щоб залишатись здоровими, потрібно уважно стежити за своїм харчуванням.
Сон стане спокійнішим
Дивно, але відмова від солодкого допомагає налагодити міцний сон! Виявляється, цукор, крім серотоніну, також сприяє виробленню кортизолу – гормону стресу. Він може викликати сонливість вдень та безсоння вночі. Крім того, без солодощів набагато легше контролювати прийоми їжі та не переїдати. А це означає, що організму буде набагато простіше перетравити вечерю і зосередитись уночі на відпочинку нервової системи.
Поліпшаться пам’ять та концентрація
Для “підзарядки” мозку ми часто п’ємо солодкий чай або їмо цукерки. Це допомагає, але ефект виходить короткочасним, а перспективі не зовсім корисним. Цукор у великій кількості порушує зв’язок між клітинами мозку, знижує концентрацію уваги і навіть притуплює здатність до навчання.
Коли складно на чомусь зосередитися, потрібно їсти свіжу зелень та листові овочі: чудово підійдуть петрушка, кінза, кріп, руккола або шпинат. Для покращення пам’яті вибирайте червону рибу та волоські горіхи.
Настрій буде стабільним
Глюкоза, потрапляючи у кров, підвищує рівень інсуліну, рахунок чого виробляється енергія. Але вистачає її ненадовго, і знову настає втома. Коли такі стрибки відбуваються кілька разів на день, організм починає відчувати напругу. Це провокує появу тривожності та дратівливості. Уникнути таких перепадів допоможе продумане харчування. Складні вуглеводи та тваринні білки засвоюються повільніше і дають енергію більш тривалий період, за рахунок чого настрій залишиться рівним.
Всі позитивні зміни, які відбудуться з організмом при відмові від цукру, безперечно стоять два тижні неприємних відчуттів, пов’язаних із синдромом відміни.
Як виключити солодощі з раціону?
Спочатку досить прибрати з раціону найшкідливіші продукти з вмістом цукру: випічку, цукерки, тістечка. Якщо буде дуже тяжко, можна замінити їх на сухофрукти.
Намагайтеся вживати білкові продукти при кожному прийомі їжі, особливо на сніданок – це ключ до збалансованого цукру та інсуліну в крові, а також зниження цукрової тяги.
Важливо підготуватися до ситуацій, коли рівень цукру в крові падає, а ви в цей час перебуваєте в місцях, які не мають здорового харчування, наприклад, в аеропорту або офісі. Обов’язково продумуйте своє харчування заздалегідь і запасайтеся корисним перекушуванням: мигдалем, волоськими горіхами, гарбузовим насінням, ягодами, овочами.
Нестача сну провокує потяг до цукру та вуглеводів, оскільки впливає на гормони апетиту. При проведенні досліджень у студентів, які були позбавлені лише двох годин сну з рекомендованих восьми, відзначалися зростання гормонів голоду, зниження рівня гормонів, що пригнічують апетит, а також виражена потяг до цукру та простих вуглеводів.
Коли людина не висипається, їй не вистачає енергії, тому вона споживає більше цукру, що легко засвоюється. Сон є найкращим способом для боротьби з переїданням. Ви можете буквально подолати сном свою потяг до вуглеводів – і зайва вага разом із нею.
.