Цінні рекомендації, як знизити ризик отримання травм на слизьких вулицях

22

Як і щороку, у снігові місяці цієї зими побільшало різних травм. Люди травмуються, послизнувшись і падаючи на обмерзлих тротуарах або займаючись зимовими видами спорту. Цього разу зима настала раніше, ніж минулого року, що видно також щодо виплат відшкодувань страхової компанії BALTA: у листопаді цього року кількість заяв про відшкодування у зв’язку з отриманими травмами збільшилася на 23%.

Враховуючи поточні погодні умови, коли очікується крижаний дощ та дуже сильне зледеніння, страховик прогнозує, що кількість виплачених відшкодувань у грудні також значно збільшиться.

“Слід пам’ятати, що зима в Латвії має властивість дивувати нас мінливими погодними умовами – білий пухнастий сніжок може швидко перетворитися на дуже небезпечну ожеледицю, коли потрібно бути особливо обережним. Більшість травм ми отримуємо, коли поспішаємо, одночасно розмовляючи по телефону, недооцінюємо ризик або переоцінюємо свої можливості. Найбільш небезпечними місцями у місті є похилі поверхні, бордюри, зледенілі доріжки та входи до будинків. , керівник з персональних продуктів та страхування ризиків BALTA.

Не обов’язково захоплюватися екстремальними зимовими видами спорту, щоби отримати неприємні травми. Для якогось клієнта BALTA цього року звичайна прогулянка закінчилася падінням на обмерзлій поверхні, переломом руки та крижів, забиттям тазу та лікуванням у лікарні, за що було виплачено відшкодування у розмірі майже 3000 євро. Експерт зі страхування зазначає, що таких історій щозиму досить багато: і минулого року найвища виплата відшкодування з нещасних випадків досягла аналогічної суми, коли клієнт випадково послизнувся під час прогулянки та при падінні зламав кісточку.

Посковзнувшись і впавши на обмерзлих тротуарах, люди найчастіше отримують переломи рук і ніг, забиті місця і травми голови. Суми, що виплачуються, залежать від страхової суми поліса та ризиків, але однією з найдорожчих статей виплати відшкодування є ризик непрацездатності: у разі серйозних переломів людина може втратити працездатність навіть на строк до 2-3 місяців.

Читайте також:  8 корисних порад, які допоможуть пережити розставання

“У випадках будь-яких травм страховка може бути дуже важливою підтримкою, оскільки покриває не тільки факт самої травми, а й лікарняні витрати, компенсацію медичних витрат після травми, а також допомагає у випадках, коли людина стає недієздатною. Після важких травм зазвичай потрібна тривала реабілітація , часто також спеціальні допоміжні засоби та навіть платні операції”, – наголошує Щеголєва.

Деякі цінні рекомендації, як значно знизити ризик отримання травм:

 • Вибирайте взуття за погодою на плоскій рифленій підошві з нековзного матеріалу, без каблука або з широким каблуком. Також можна купити спеціальні протиковзкі накладки на підошву взуття (“льодоступи”).
 • Пересуватися слизькими тротуарами слід не поспішаючи, дрібними, ковзними кроками; ноги повинні бути трохи зігнуті в колінах.
 • Будьте обережні при виході з транспортного засобу та оцінюйте поверхню, на яку ви ставите ногу.
 • Будьте обережними у дорожньому русі, як водій, так і як пішохід, адже безпека руху залежить від усіх його учасників. Пішоходи, переходячи дорогу, повинні пам’ятати, що за поганих погодних умов гальмівний шлях автомобілів може бути більшим – будьте обережні! При пересуванні тротуаром, особливо в зимову погоду, слід триматися якнайдалі від проїжджої частини.
 • Будьте обережні на сходах та біля входу в магазин! Не всі магазини чи установи розміщують біля дверей гумові килимки, тому на нанесеному снігу чи бруді легко посковзнутися. У свою чергу, підйом по зледенілих сходах безпечніший, якщо ви наступаєте на кожну сходинку обома ногами, перш ніж ступити на наступну.
 • Руки допомагають утримувати рівновагу, тому не варто при ходьбі тримати їх у кишенях.

Якщо ви плануєте займатися зимовими видами спорту:

 • При катанні на санчатах пам’ятайте, що вони не мають подушок безпеки – перед спуском переконайтеся, що поверхня вільна від перешкод і що на шляху санок немає інших любителів зимових радощів.
 • Не забувайте про відповідний одяг – він повинен відповідати погоді та не сковувати рухи.
 • Вирушаючи на тривалі прогулянки, візьміть із собою термос із теплим напоєм, щоб зігрітися під час прогулянки.
 • Якщо ви насолоджуєтесь взимку, катаючись на сноуборді або на гірських лижах, подбайте про свою безпеку – вам знадобляться окуляри, шолом і рекомендується також захист для спини.
 • Прогулянки льодом або підлідна рибалка – дуже небезпечна розвага! На лід краще не ступати, якщо тривалий час не було сильного морозу і є абсолютна впевненість у достатній товщині льоду.
Читайте також:  Хочу виглядати добре! Чи можна зробити фото на паспорт наперед?

Якщо трапився нещасний випадок, пропонуємо оцінити тяжкість травми та за необхідності негайно звернутися за допомогою, зателефонувавши до служби порятунку!

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я