Чому в Німеччині дедалі більше хворіють?

3

Зростання числа лікарняних може стати поганою новиною для німецьких компаній у той час, коли економіка і так занепадає. У приватного детектива Маркуса Ленца це стало благо для його бізнесу. Але корінь проблем, схоже, глибший.

Чому в Німеччині дедалі більше хворіють?

У Німеччині все більше хворіють – Ленц отримує від компаній рекордну кількість запитів на перевірку співробітників, які підозрюються в тому, що вони беруть собі лікарняні, хоча насправді вони здатні працювати. В умовах хиткої економіки Німеччини різке зростання кількості лікарняних серед працівників стало серйозною проблемою для керівників підприємств. Для Ленца це справжня знахідка.

Бізнес Ленца

«Дедалі більше компаній не хочуть більше з цим миритися», — сказав він агентству AFP, додавши, що його Lentz Group щороку отримує до 1200 таких запитів, що приблизно вдвічі більше ніж кілька років тому.

«Якщо у когось 30, 40, а іноді й 100 лікарняних днів на рік, то в якийсь момент він стає економічно непривабливим для роботодавця», — ділиться запеклий викривач в інтерв'ю, у своєму офісі у брудному районі біля головного залізничного вокзалу Франкфурта.

Детектив Ленц заявив, що у багатьох випадках, коли люди прикидаються хворими протягом тривалого часу, вони насправді підробляють.

Він навів приклад людини, яка допомагала у бізнесі своєї дружини, будучи офіційно хворою. Інші, сказав він, брали довгостроковий лікарняний, щоби відремонтувати свою нерухомість.

Ленц зазначив, що, хоча найняти детектива може бути дорого, компанії прагнутимуть позбутися вкрай непродуктивних працівників у період економічних проблем, що зростають.

«Вони кажуть, що той, хто так часто хворіє, не приносить нам жодних грошей»— сказав він.

Прогульники та симулянти обрушили економіку?

Багато хто схожий на думку, що ця тенденція чинить тиск на Німеччину в той час, коли проблеми країни — від спаду у виробництві до слабкого попиту на її експорт — змусили деяких охрестити її. “хворою людиною Європи”.

«Вплив значний і, безумовно, впливає на економічну активність», – заявив агентству AFP Клаус Міхельсен, головний економіст Німецької асоціації дослідних фармацевтичних компаній.

Читайте також:  7 неявних ранніх ознак справжньої депресії

Асоціація підрахувала, що більш високі показники невиходів на роботу через хворобу призвели до зниження обсягу виробництва в Німеччині на 0,8% у 2023 році, що призвело до скорочення економіки на 0,3%.

За даними федерального статистичного агентства Destatis, минулого року працівники в Німеччині в середньому брали 15,1 дня відпустки через хворобу, що на 11,1 дня більше, ніж у 2021 році.

TK, одна з найбільших державних медичних страхових компаній Німеччини, повідомила, що середня кількість лікарняних днів серед застрахованих нею працівників становила 14,13 за перші дев'ять місяців року, що є рекордним показником.

За даними ОЕСР, 2023 року німці в середньому пропустили 6,8% робочого часу через хворобу — це гірше, ніж в інших країнах ЄС, таких як Франція, Італія та Іспанія.

Деякі керівники корпорацій відкрито висловлюються про цю проблему: генеральний директор Mercedes-Benz Ола Калленіус нарік, що «Рівень прогулів у Німеччині іноді вдвічі вищий, ніж в інших європейських країнах».

Електромобільний гігант Tesla шанувальника AfD Ілона Маска пішов ще далі.

Критики стверджують, що система, яка дозволяє пацієнтам з легкими симптомами отримувати лікарняні листи від свого лікаря телефоном, надає співробітникам, які могли б працювати, простий спосіб брати вихідні. Або взагалі прикидатися хворими.

Деякі галузеві групи закликають скасувати систему, вперше запроваджену під час пандемії COVID.Фото: Polina Tankilevitch/pexels.com

Життя у стресі

Отже, розплодились симулянти? Ні, не всі переконані, що високі показники захворюваності відображають справжню картину і що ця картина так сильно ускладнена симуляцією.

Деякі стверджують, що нова система, в рамках якої лікарі автоматично передають лікарняні листи до страхових компаній пацієнтів, призвела до більш точної звітності щодо лікарняних листів, що призвело до зростання показників.

Читайте також:  Чим полоскати рота? Ось підсумки тестування у Німеччині

Інші тим часом більш тонко оцінюють саму тенденцію.

Хоча деякі стверджують, що зміни у звітності щодо хвороби спростили підробку діагнозу, Експерти наполягають на тому, що причини зростання кількості випадків захворювань складніші: від зростання кількості психічних захворювань до посилення робочого навантаження.

Інститут WSI Фонду Ганса Беклера, пов'язаний з німецькими профспілками, заявив, що звинувачення працівників у тому, що вони надто легко вирішують залишитися вдома або симулюють хворобу, є “небезпечними методами скорочення витрат”.

«Вони затьмарюють справді важливі причини», — заявила Беттіна Кольрауш, науковий директор WSI, яка натомість вказала на більш стресові умови праці, зростання кількості респіраторних захворювань та ослаблення соціального захисту.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я