Бундесрат схвалив реформу лікарень. Що потрібно знати про неї

3

Німеччина збирається розпочати масштабну реформу свого лікарняного сектору. У п'ятницю Бундесрат, який представляє землі Німеччини, схвалив проведення спірної реформи лікарень у Німеччині. Ось основні моменти, які потрібно знати.

Бундесрат схвалив реформу лікарень. Що потрібно знати про неї

План, запропонований міністром охорони здоров'я Карлом Лаутербахом із соціал-демократичної партії, розроблявся протягом двох років і стане знаковою зміною у реорганізації лікарняної охорони здоров'я у Німеччині.

Зміни впроваджуватимуться крок за кроком у найближчі роки. Лаутербах сказав, що це кардинально змінить ландшафт лікарень протягом наступних 20 років, «і на краще»Додав він.

«Ми побачимо велику спеціалізацію»— сказав Лаутербах. «Водночас ми побачимо, що невеликі лікарні у сільській місцевості зможуть заробляти життя тим, що вони роблять особливо добре».

Цей крок викликав суперечки: кілька політиків із німецьких земель розкритикували реформу під час дебатів у Бундесраті у п'ятницю.

Міністр охорони здоров'я Північного Рейну-Вестфалії Карл-Йозеф Лауманн (ХДС) попередив, що вимоги до лікарів-фахівців у сільських регіонах наразі недосяжні. Що потрібно, то це «більше простору для маневру» для земель, коли справа доходить до впровадження, сказав він.

Деякі групи пацієнтів також висловились проти реформи.

Проте є підтримка. Наприклад, міністр охорони здоров'я Рейнланд-Пфальца Клеменс Хох (СДПН) агітував за реформу.

Для фінансової підтримки реорганізації буде створено трансформаційний фонд вартістю мільярди доларів.

Планується нова система оплати праці

В даний час німецькі лікарні отримують фіксовану ставку за кожне лікування або пацієнта, що створює для клінік економічний тиск, пов'язаний із необхідністю прийому більшої кількості пацієнтів.

У майбутньому ці фіксовані ставки з кожного випадку будуть знижені, і натомість лікарні отримуватимуть фіксовані суми в залежності від наданих ними послугг, таких як персонал, екстрена госпіталізація чи необхідні медичні технології. Згідно з новим законом, вони отримуватимуть до 60 відсотків своєї винагороди за надання спеціалізованих послуг.

Читайте також:  Клінгбайль за велику близькість до громадян проти високих позицій AfD у опитуваннях

За словами МОЗ, це покликане усунути стимули до медичних втручань, які не завжди необхідні.

Фокус на спеціалізованому лікуванні

Нові групи послуг стануть основою для фінансування з організацій медичного страхування. Вони призначені для більш точного опису лікарняного лікування та забезпечення єдиних національних стандартів якості для них, коли йдеться про спеціалізований персонал або досвід лікування. Наприклад, у майбутньому може з'явитися посилання на «кардіологію» замість широких термінів, як-от «внутрішня медицина».

У майбутньому деяким лікарням також буде дозволено пропонувати спеціалізоване амбулаторне лікування. Це матиме місце, якщо у регіоні немає відповідного фахівця. Це означає, що довга подорож до лікаря-фахівця, як це має місце в деяких місцях, більше не буде необхідною.

Найкраща доступність

Щодо поїздки до клініки, реформа передбачає, що пацієнти повинні мати можливість добиратися до відділень терапії та загальної хірургії на машині не більше ніж за 30 хвилина час у дорозі до інших лікарень не повинен перевищувати 40 хвилин.

Чи закриються деякі лікарні?

У жовтні, після того як реформу ухвалив Бундестаг, Лаутербах повідомив німецьким ЗМІ, що через зміни низка лікарень закриється.

«Зовсім очевидно, що пізніше через 10 років у нас буде на кілька сотень лікарень менше»– Сказав він Bild am Sonntag.

Однак він сказав: «У нас немає медичних потреб для цих лікарень»додавши, що кожне третє ліжко порожнє і не вистачає персоналу. Лаутербах наголосив, що гостро необхідні лікарні у сільській місцевості отримають додаткове фінансування, щоби вижити.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я