Відеоролик, створений ІІ, розколов німецьке суспільство

3

У Німеччині спалахнув скандал навколо відео, створеного штучним інтелектом, із фейковим Фрідріхом Мерцем. Лідер ХДС обурився його використанням у виборчій кампанії. Політики обговорюють закон про ІІ та способи запобігання зловживанням, але вирішення проблеми поки що відкладається.

А Мерц несправжній! Відеоролик, створений ІІ, розколов німецьке суспільство

Виборча кампанія тільки почалася, а соціальними мережами вже гуляє відео, створене штучним інтелектом. Герой відеоролика – лідер ХДС Фрідріх Мерц.

Звичайно, справжній Фрідріх Мерц обурений цим відео, особливо тим, що його поширює представник СДПН. «Уже кілька днів у мережі циркулюють фейкові відеоролики про мене, створені штучним інтелектом. А найприкріше – те, що вони публікуються та передаються депутатами від Соціал-демократичної партії. Це що, новий спосіб проводити виборчу кампанію? – Запитує лідер Християнсько-демократичного союзу.

Вибачення у письмовому вигляді

Цей випадок показує, наскільки по-різному люди, зокрема політики, ставляться до ІІ. Одні сприймають створені ним відеоролики як сатиру, якій все дозволено. Інші вважають такі матеріали образою. Представник СДПН Бенгт Бергт не став уподібнюватися до безпринципних політиканів, готових на все задля досягнення мети, і приніс Мерцю письмові вибачення за відео. За словами Бергта, він недооцінив ефект від відео і вважає, що на роликах, створених ІІ, має бути відповідна позначка, щоб не вводити користувача в оману.

Ставка на закон

Загалом зрозуміло, що пускати питання з використанням ІІ на самоплив не варто. Невипадково багато політиків у Німеччині роблять ставку на закон про штучний інтелект. Це перший у світі закон, що стосується штучного інтелекту, і він виходить із Брюсселя. Проте закон набуде чинності не раніше 2026 року. А доки він не запрацює, виборча кампанія в тій же Німеччині, наприклад, не застрахована від усіляких сюрпризів. І єдиний засіб протидії відеороликам від ІІ із сумнівним контентом – це своєчасна реакція з боку правоохоронних органів.

Читайте також:  Станції метро стануть бомбосховищами у Німеччині

З цього приводу міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер заявила: «Це, справді, наш недогляд», маючи на увазі появу ролика з несправжнім Мерцем.

Розбіжності у стані політиків

Наразі партії, які мають фракції у Бундестазі, все ще вирішують питання про те, як вони планують використовувати ІІ у виборчій кампанії. ХДС поки що не ухвалив жодного конкретного рішення і просто стежить за розвитком технологій. СвДП та «Зелені» очікують, що ІІ в цілому буде дуже інтенсивно використовуватись у виборчій кампанії. Проте своє ставлення до проблеми поки що не висловили. Представники AfD письмово заявили на запит столичної студії ARD, що штучний інтелект використовуватиметься ними при створенні графіки і, можливо, при виробництві відеокліпів.

«Штучний інтелект справді впливає на всі можливі сфери життя, включаючи виборчу кампанію», – каже Філіп Лоренц-Шпрін, експерт з обчислювальної соціології в Інституті досліджень у галузі освіти ім. Макса Планка у Берліні та Дрезденському технічному університеті. І це поки що єдине, з чим згодні абсолютно всі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я